Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > J. Maciończyk: Umiem przekazać kolegom pozytywną energię

J. Maciończyk: Umiem przekazać kolegom pozytywną energię

Jarosław Maciończyk został nowym kapitanem radomskiego Jadaru, zastąpił Macieja Pawlińskiego. Siatkarz przyznaje, że z taką sytuacją spotkał się pierwszy raz. Podjął jednak wyzwanie, bo wierzy, że pomoże drużynie.

To był wybór czy nominacja?

To drugie.Czy charakterologicznie bardzo się Pan różni od Macieja Pawlińskiego?

W zasadzie mogę powiedzieć, że poza parkietem jesteśmy bardzo podobni. Wnikliwy obserwator dostrzeże jednak pewne różnice w trakcie gry. Zespół potrzebuje pozytywnej energii, którą jestem w stanie przekazać kolegom.

Ostatnio trener stawia coraz częściej na Pana?

Uprawiam sport, więc rywalizacja jest czymś normalnym. Nie ukrywam, że cieszą mnie sytuacje, kiedy wchodząc na parkiet, zespół zaczyna lepiej grać i wygrywać.

Na czym polega problem drużyny Jadaru, który sprawia, że okupujecie dolne rejony tabeli, i grożą Wam baraże?

Patrząc na nasz skład, każdy, kto choć trochę zna środowisko, wie, że grają w nim zawodnicy o znanych nazwiskach. Dziwi mnie to, że nie wytrzymujemy presji psychicznej związanej z rywalizacją. Przegrywamy, co prawda, z lepszymi zespołami, ale nasza gra wygląda znacznie lepiej niż w pojedynkach z zespołami teoretycznie słabszymi. My na prawdę umiemy grać, choć nie potrafimy tego sprzedać.

Ta liga ma miano mocnej i wyrównanej?

To prawda. Każdy może wygrać z każdym. W przedsezonowych przewidywaniach pojawiały się wersje optymistyczne, w których Jadar lokowano na pozycji pięć, sześć. Ja forsowałem linię bezpiecznej pozycji, nawet jeśli miałoby to być ósme miejsce. W przeszłości rywalizowałem już w barażach i wiem, jak ciężko się gra w tej fazie rozgrywek. Nie wyobrażam jednak sobie, aby zespół spadł poniżej ósmego miejsca w tabeli i grał o utrzymanie.

Już w piątek zagracie niezwykle ważny mecz z Gwardią Wrocław. Jakie są przewidywania co do rozstrzygnięcia?

Żyjemy już tym wydarzeniem od poniedziałku. Wierzę w sukces, bo tego meczu przegrać nam nie wolno. Chcemy wygrać za trzy punkty.

* Rozmawiał Jacek Bednarczyk – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved