Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Igor Prelożny: Możemy pokusić się o niespodziankę

Igor Prelożny: Możemy pokusić się o niespodziankę

W pierwszym meczu Winiar Kalisz z Racing Club de Cannes Polki przegrały 0:3. Teraz mają okazję do rewanżu na własnym parkiecie. - Wierzę, że możemy pokusić się o niespodziankę i pokonać Racing Cannes. – mówi szkoleniowiec Winiar Kalisz, Igor Prelożny.

Czego zabrakło Pana zawodniczkom do zwycięstwa w Cannes?

Zabrakło nam przede wszystkim konsekwencji, dobrze zagraliśmy pierwszego seta, a w kolejnych graliśmy równo z rywalem do stanu 10:10. Nie udało się nam narzucić przeciwnikowi naszego stylu gry, w dodatku podbudowaliśmy rywalki naszymi prostymi błędami.Rywal był tak mocny, czy Pana zespół był w tak słabej dyspozycji?

Na to pytanie ciężko mi odpowiedzieć. Myślę, że prawda leży gdzieś po środku. W decydujących momentach nie graliśmy tego na co nas stać. Gdyby jedna, dwie zawodniczki miały swój dzień to myślę, że mogliśmy wygrać z Cannes, bo ten zespół też nie grał rewelacyjnie Dlatego tym bardziej szkoda nam tamtego pojedynku.

Czasu na odpoczynek, analizę, jest niewiele. W sobotę graliście mecz ligowy, a już w czwartek czeka was mecz rewanżowy. Czy Pana zawodniczki zdołają się odbudować fizycznie i mentalnie?

Myślę, że pod względem fizycznym wszystko się już umodelowało, bo prowadziliśmy już rozmowy z zespołem w małych grupach. Myślę, że drużyna sama widziała, że w ten dzień nie byliśmy zagrać na swoim normalnym poziomie. Musimy z tego wyciągnąć dla siebie wnioski. Ja muszę umotywować zespół. Teraz jest inna sytuacja, teraz nikt nie wierzy, że możemy awansować. Ja z kolei twierdzę, że te jedenaście punktów można odrobić. Jest to psychicznie bardzo, bardzo trudne, ale jak się nam to uda to dziewczyny jeszcze bardziej uwierzą w siebie.

Czy własna hala, publiczność mogą pomóc Wam awansować ?

Na pewno bardzo nam pomoże, bo myśmy tylko jeden mecz przegrali u siebie, ze słynnym Bergamo. Bardzo liczę na kibiców kaliskich, ale również fanów w całym kraju. Jesteśmy liderem, jesteśmy silną ekipą, ale byśmy mogli uwierzyć w swoje możliwości, liczy się też pomoc każdego kibica.

Jaki wynik typuje Pan w czwartkowym pojedynku?

Ciężko mi powiedzieć. Nauczyłem się by w żeńskiej siatkówce nie typować wyniku, chyba jednak przy tym zostanę. Wierze jednak w swój zespół, wierzę, że możemy pokusić się o niespodziankę.

Rozmawiał Łukasz Klin – Wirtualna Polska

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved