Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > G. Szymański: Rozsmakowaliśmy się w meczach finałowych

G. Szymański: Rozsmakowaliśmy się w meczach finałowych

Kluczowy atakujący kadry biało - czerwonych, Grzegorz Szymański, mierzy w sam finał Ligi Światowej. Wysoko ocenia też szanse Jastrzębskiego Węgla na zajęcie bardzo dobrej lokaty w rozgrywkach PLS w sezonie 2006/2007.

Jastrzębski Węgiel zajmuje piąte miejsce w PLS po dziesiątej kolejce. Przedsezonowe aspiracje były nieco wyższe…

Grzegorz Szymański: – Zgadza się, ale mamy jeszcze jeden mecz zaległy (z Mostostalem-Azoty SSA Kędzierzyn–Koźle – przyp. red), to może być dla nas spotkanie za trzy punkty, a jeśli je zdobędziemy to wskoczymy na znacznie lepszą pozycję z rankingu PLS. Nie zmienia to jednak faktu, że uciekł nam i Bełchatów i Olsztyn, jednak mamy przed sobą nie mało spotkań. Mogę zapewnić, że będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce, bo przecież nie chcemy poprzestać na tym, które zajmujemy obecnie.Dostał Pan powołanie do kadry narodowej na mecze Ligi Światowej. Wygląda na to, że będzie Pan podstawowym atakującym. Być może zabraknie Mariusza Wlazłego…

Grzegorz Szymański: – Nie wiem czy będę podstawowym atakującym. Oprócz mnie mamy na ataku bardzo doświadczonego Roberta Prygla, jest jeszcze Marcel Gromadowski. Myślę, że nie będzie rywalizacji o to, kto jest pierwszy, po prostu skoncentrujemy się na grze i będziemy walczyć. A na boisku z pewnością będziemy występować „po równo”.

Jakie cele ma polska reprezentacja na Ligę Światową? Co chcecie osiągnąć?

Grzegorz Szymański: – Bez wątpienia chcemy osiągnąć finał, przecież rozsmakowaliśmy się w meczach finałowych. Występ w meczu o najwyższe laury to ogromny prestiż i będziemy dążyć do tego, by w nim wystąpić.

* wiecej na www.reprezentacja.net

z Grzegorzem Szymańskim rozmawiała Małgorzata Mauer

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved