Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dawid Murek: Po co reprezentacji taki kaleka?

Dawid Murek: Po co reprezentacji taki kaleka?

fot. archiwum

Jest jednym z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich siatkarzy. Mimo to nie znalazł się na liście 22 graczy wytypowanych do gry w Lidze Światowej. – Przegrałem z kontuzją – mówi Dawid Murek, który w tym sezonie nie wróci już chyba do reprezentacji Polski.

Skrzydłowy Jastrzębskiego Węgla w zespole narodowym grał bez przerwy przez dziesięć lat, występując w 208 oficjalnych spotkaniach. Kontuzja uniemożliwiła mu wyjazd na mistrzostwa świata do Japonii, ale Raul Lozano deklarował, że drzwi kadry w 2007 roku przed Murkiem nadal będą otwarte. Ostatecznie Argentyńczyk nie powołał jednak 30-letniego siatkarza na Ligę Światową.

 

Wyjaśnijmy wątpliwości, które pojawiły się wokół pana osoby. Czy to trener Lozano zrezygnował z Dawida Murka, czy może Murek zrezygnował z gry w kadrze? 

Dawid Murek: – Prawdziwa jest ta druga wersja. Rozmawiałem z drugim trenerem reprezentacji Alojzym Świderkiem i powiedziałem mu, że nadal nie czuję się na siłach grać w kadrze. Nie mam już wprawdzie kłopotów z mięśniem czworogłowym, który leczyłem przed mistrzostwami świata, boli mnie za to kolano. Tak czy inaczej, z „kaleki” reprezentacja Polski nie będzie miała pożytku. W tej sytuacji nie chcę zamykać drogi do kadry młodym, zdolnym chłopakom…..

 

Wystąpił pan w ośmiu edycjach Ligi Światowej, rozgrywając w niej aż sto spotkań. Czy trener Lozano powinien w tym roku dać odpocząć najbardziej wyeksploatowanym graczom?

 

Przez wiele lat grałem w reprezentacji i nigdy nie domagałem się od trenerów wolnego. Nawet gdy mnie coś bolało, zaciskałem zęby i wychodziłem na boisko. Dlatego trochę nie rozumiem głosów niektórych zawodników, którzy narzekają na zmęczenie i dopominają się wolnego .

 

* Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved