Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowe podsumowanie 10. kolejki PLS

Strefowe podsumowanie 10. kolejki PLS

Za nami kolejna kolejka zmagań w Polskiej Lidze Siatkówki. Najwięcej emocji było tam, gdzie się spodziewaliśmy, czyli w Rzeszowie i we Wrocławiu. Bez problemów zwycieżyli natomiast Skra Bełchatów, PZU AZS Olsztyn oraz Jastrzębski Węgiel.

10. kolejką rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki rozpoczęliśmy od meczu, który miał przynieść wiele emocji. Resovia Rzeszów podejmowała bowiem Wkręt-met Domex AZS Częstochowa. Podobnie jak w pierwszym meczu tych zespołów zwyciężyli akademicy, jednak gospodarze łatwo skóry nie sprzedali. Sety wygrywane przez gości kończyły się ich wysokim zwycięstwem, natomiast te, których górą byli rzeszowianie miały bardzo emocjonujący przebieg. W zespole z Częstochowy świetnie spisywali się nominalni zmiennicy – Marcin Wika oraz Adrian Patucha.

Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa 2:3

(17:25, 27:25, 18:25, 25:21, 9:15)

Więcej o meczu

W nieco osłabionym składzie, bo bez chorego Grzegorza Kokocińskiego, przyjechali do Bełchatowa siatkarze Jadaru Radom. Jednak udowodnili, że mimo porażki, mogą rozegrać dobre spotkanie. Obu drużynom zdarzały się momenty przestoju i seryjnego tracenia punktów. Najbardziej zacięta była druga partia, która zakończyła się wygraną Skry 26:24 po dotknięciu przez gości siatki. Bardzo dobrze spisali się w tym meczu jedni z młodszych graczy radomskiego Jadaru – Sebastian Pęcherz i Dallas Soonias.

Skra Bełchatów – Jadar Radom 3:0

(25:21, 26:24, 25:19)

Porażką gospodarzy 0:3 zakończył się rozegrany w Kędzierzynie-Koźlu mecz pomiędzy Mostostalem a PZU AZS Olsztyn. O ile pierwszą partię goście wygrali bez problemu, to w drugiej działy się bardzo ciekawe rzeczy. Gospodarze prowadzili bowiem bardzo wysoko, nawet 19:11, aby w końcówce zmarnować całą przewagę i przegrać seta 23:25. W trzecim nie mieli już chyba ani sił, ani ochoty, aby podjąć wyrównaną walkę z siatkarzami z Olsztyna. W zespole Ireneusza Mazura należy wyróżnić z pewnością Marcina Lubiejewskiego, który w drugim secie poderwał swoich kolegów do walki.

Mostostal-Azoty – PZU AZS Olsztyn 0:3

(18:25, 23:25, 18:25)

Szybko w trzech setach zakończyło się niedziele spotkanie Jastrzębskiego Węgla z bydgoskim zespołem Delecty. Gospodarze nie pozwolili swoim przeciwnikom na „urwanie” choćby jednego seta. W pierwszym i trzecim secie Jastrzębianie rozgromili Delectę 25:17, prowadząc nieprzerwanie od początku do końca. Nieco bardziej wyrównana walka trwała w partii drugiej, jednak końcówka bezsprzecznie należała do gospodarzy. Jastrzębski Węgiel, mimo wygranej, zajmuje 5. miejsce w tabeli PLS i ma na koncie zaległe spotkanie z Mostostalem.

Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz 3:0

(25:17, 25:20, 25:17)

Ostatnim spotkaniem 10. kolejki rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki był mecz pomiędzy wrocławską Gwardią a AZS Politechniką Warszawską. Nieoczekiwanie po dwóch pierwszych setach było 2:0 dla gospodarzy. O ile w pierwszej partii gra była niesamowicie wyrównana, to w drugiej wrocławianie zwyciężyli bardzo wysoko – do 15. Dwie kolejne odsłony po walce do samego końca wygrali jednak goście ze stolicy i o wyniku całego spotkania miał rozstrzygnąć tie-break. W nim podobnie jak na początku meczu górą byli gwardziści, którzy zwyciężyli 15:11, a całe spotkanie 3:2. Dzięki temu wrocławianie zepchnęli Politechnikę na 8. miejsce w tabeli ekstraklasy.

Gwardia Wrocław – AZS Politechnika 3:2

(30:28, 25:15, 23:25, 23:25, 15:11)