Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mariusz Wlazły nie chce grać w Lidze Światowej

Mariusz Wlazły nie chce grać w Lidze Światowej

- Od dawna gram bez przerwy, dlatego w tym roku nie chcę występować w Lidze Światowej - mówi atakujący BOT Skry Bełchatów. Grozi, że jeśli nie dostanie urlopu, całkiem zrezygnuje z gry w reprezentacji.

W piątek poznaliśmy 22-osobową kadrę jadącą na Ligę Światową. Ruszy ona pod koniec maja, niespełna miesiąc po zakończeniu ligi, ale przygotowania rozpocznie wcześniej. Powołany Mariusz Wlazły ma zamiar pojechać w trakcie LŚ na urlop. – Od trzech lat nie miałem wakacji. W ubiegłym roku po sezonie ligowym dostałem dwa tygodnie wolnego, a później jeszcze tydzień na ślub. To wszystko. Jestem naprawdę zmęczony, o czym świadczą powtarzające się skurcze mięśni – mówi jeden z trzech najlepszych zawodników mistrzostw świata w Japonii.

Szkoleniowcy mistrza Polski wyliczyli, że od września Wlazły rozegrał znacznie więcej spotkań niż w przeciętnym sezonie. Jest traktowany specjalnie – jako jedyny dostał kilka dni wolnego, nie zagrał z Lube Bancą Macerata w Lidze Mistrzów. Mimo to w środowym spotkaniu z Delectą Bydgoszcz zszedł z boiska z powodu skurczów mięśni.



Wlazły mówi, że prosił o niewłączanie go do kadry na LŚ. – Powiedziałem nawet, że nie przyjmę powołania, ale nikt mnie nie posłuchał – opowiada. Co na to szkoleniowcy? Alojzy Świderek, asystent Raula Lozano: – To nie jest ostateczna selekcja, bo w marcu z czterech zawodników będziemy musieli zrezygnować. Wtedy podejmiemy decyzję w sprawie Wlazłego.

Atakujący Skry kategorycznie twierdzi, że nie wystąpi w LŚ. – Już raz obiecano mi dwa tygodnie urlopu na podróż poślubną. Ale przed wyjazdem usłyszałem, że jeśli nie skrócę urlopu o tydzień, mogę mieć kłopoty w kadrze. Wróciłem wcześniej.

Wlazły wyśle wkrótce pismo do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Jeśli moje stanowisko nie zostanie uwzględnione, całkiem zrezygnuję z kadry. Bez względu na konsekwencje – deklaruje. Jego zdaniem nie wszyscy reprezentanci są traktowani jednakowo. – Dawid Murek zgłosił problemy z kolanem i nie został powołany. Jestem bardzo przemęczony, ale szkoleniowcy podobno tylko stwierdzili, że sześć czy dziesięć dni przerwy powinno wystarczyć mi na odpoczynek i regenerację.

Bogusław Adamski, wiceprezes PZPS: – 21 lutego do Polski wraca Lozano i będzie musiał podjąć decyzję. Trzeba pamiętać, że pozostali kadrowicze mogą powiedzieć to samo. Nie chcę na razie tego komentować.

Najważniejszymi imprezami w tym roku są jesienne mistrzostwa Europy (Moskwa) i Puchar Świata (Japonia). Liga Światowa to impreza komercyjna.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved