Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga bułgarska – podsumowanie 8. kolejki spotkań

Liga bułgarska – podsumowanie 8. kolejki spotkań

W Bułgarii podobnie jak w Polsce rozpoczęła się runda rewanżowa. Wciąż na czele jest Lewski Sofia, który w ostatniej kolejce pokonał z małymi problemami Ardę. Zwycięstwa odniosły również zespoły Lukoilu, Marka oraz niespodziewanie CSKA Sofia, pokonując Pirin Balkanstroj.

Sporą niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy Ardy, która po siedmiu meczach miała na swoim koncie zaledwie jednego wygranego seta. Kolejnego zawodnicy z Kyrdżali dorzucili w starciu z mistrzem Bułgarii, Lewski Sofia. Obserwatorzy zgodnie twierdzili, że Lewski najzwyczajniej w świecie zlekceważył rywala, co gdyby nie poważna rozmowa po pierwszej, przegranej partii mogło się zakończyć wydarzeniem na miarę całej rundy zasadniczej. Martin Stoew przekazał jednak swoim podopiecznym kilka ostrzejszych uwag co zaprocentowało w trzech kolejnych partiach, które zawodnicy z Sofii wygrali bez najmniejszego problemu zachowując tym samym fotel lidera bułgarskiej ligi.

Arda – Lewski Siconco 1:3

(25:22, 21:25, 17:25, 19:25)

Coraz słabiej spisuje się w rozgrywkach bułgarskiej ligi zespół Czerno more Bask. Drużyna prowadzona przez Ewgenia Genczewa już przed sezonem zapowiadała aktywne włączenie się do walki o medale i początek ligi na to wskazywał. Zawodnicy z Warny pokonali w pierwszej rundzie Lukoila 3:1, ten jednak w rewanżu odwdzięczył się identycznym rezultatem. Mimo, że na papierze to Lukoil jest zespołem silniejszym, występował w ubiegłym sezonie zarówno w finale ligi jak i pucharu Bułgarii to ni prezentował się dobrze jeszcze miesiąc temu. W starciu z Czerno more zawodnicy z Burgas wytrzymali trudną końcówkę pierwszej partii i w całym spotkaniu pozwolili rywalom na wygranie tylko seta.

Czerno more Bask – Lukoil Neftochimic 1:3

(25:27, 26:24, 22:25, 21:25)

Zaskakujący wyrównany mecz stoczyły zespoły Slawii z Markiem. W pierwszej rundzie Marek bez problemów, w trzech krótkich setach pokonał zdecydowanie słabszy zespół ze stolicy Bułgarii. W rewanżu zawodnicy Slawii odrobili lekcję, ale do pokonania przeciwnika zabrakło im doświadczenia. Po trzech partiach Slawia prowadziła już 2:1, jednak kolejna partia a także tiebreak toczyły się już pod dyktando gości. W zespole gospodarzy zabrakło już młodych braci Bratoew, których kupił przed kilkoma dniami Lewski Sofia. To również wpłynęło na wynik tego spotkania. Slawia była bliska pokonania jednego z faworytów do tronu, jednak Marek, który jako jedyny zdołał w tym sezonie zwyciężyć w meczu z Lewski Sofia nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa.

Slawija – Marek Union Iwkoni 2:3

(25:27, 25:23, 25:21, 13:25, 9:15)

W ostatnim, rozegranym w poniedziałek spotkaniu doszło to kolejnej na koniec kolejki niespodzianki. Notowany niżej w tabeli zespół CSKA Sofia pokonał w czterech setach drużynę Pirin Balkanstroj. Zawodnicy Pirinu dokładnie w takim samym stosunku setów zwyciężyli CSKA w meczu I kolejki. Mimo, że drużyna ze stolicy kraju nie błyszczy w lidze od kilku lat to w pamięci wciąż pozostają jej sukcesy z początku lat dziewięćdziesiątych. Zwycięstwo z Pirinem nieco przypomniało lata świetności tej wojskowej drużyny. Aby mówić, że CSKA kryzys ma już za sobą jest zdecydowanie zbyt wcześnie, jednak zawodnicy pokazali na pewno, że potencjał w nich tkwiący jest i z biegiem czasu może być coraz lepiej. Zwycięstwo przesunęło drużynę w tabeli o jedną pozycję do przodu.