Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Będzie awans, będzie sponsor

I liga: Będzie awans, będzie sponsor

fot. archiwum

Po sobotnim meczu pomiędzy MMKS Dąbrowa Górnicza, a Sokołem Chorzów odbyła konferencja prasowa z udziałem prezesa klubu pana Roberta Karlika. Na spotkaniu z kibicami i dziennikarzami miał również pojawić się trener Waldemar Kawka i jedna z zawodniczek.

Konferencje rozpoczął „nowy” prezes MMKS -u Pan Robert Karlik, który przedstawił plan działania na najbliższe miesiące oraz odpowiedział na zadawane pytania.

 

Robert Karlik: Sprawą priorytetową jest sekcja siatkówki żeńskiej w klubie MMKS. W obecnym sezonie drużyna musi wyjść ze struktur klubu MMKS, a ja jako prezes dołożę wszelkich starań, aby została utworzona Sportowa Spółka Akcyjna, lub sekcja siatkówki zostanie pod nazwą MMKS a w drugim członie będzie nazwa sponsora tytularnego. Aby doszło do powyższych zamierzeń musi zostać spełniony podstawowy warunek awans MMKS do LSK. Sytuacja taka musi mieć miejsce. MMKS jest klubem miejskim, a miasto nie jest w stanie ponosić wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem zawodowej drużyny siatkarskiej. Ponadto jako prezes klubu będę dokładał wszelkich starań, aby rozwijać sport na poziomie juniorskim. Jednocześnie tym spotkaniem z Państwem chciałbym zapoczątkować dobrą tradycję spotkań z dziennikarzami po każdym meczu i w miarę możliwości będę udzielał odpowiedzi na Państwa pytania. 

-Jakie kroki klub zamierza przedsięwziąć, aby więcej kibiców przychodziło na mecze siatkówki?

 

Zamierzamy dystrybuować plakaty poprzez szkoły, zakłady pracy, spółdzielnie mieszkaniowe, sklepy, ponadto zamierzamy zadbać o reklamę w ten sposób, aby w mediach, pojawiały się wzmianki o naszym klubie. Chcemy także dotrzeć do miast ościennych do Będzina, Czeladzi czy Sosnowca, aby tamtejsi widzowie wiedzieli o sporcie w Dąbrowie Górniczej i Hali Centrum. Po awansie do LSK – zamierzamy postawić w centrum miasta bilbord, który na bieżąco będzie informował o terminach meczów. Jednocześnie w „przeglądzie Dąbrowski”, który ukazuje się co miesiąc jedna strona będzie poświęcona klubowi MMKS i sprawom związanych z tym klubem.

 

Czy klub zamierza uruchomić stronę internetową, gdyż do tej pory jedynym źródłem informacji o drużynie jest forum dąbrowskie założone przez kibiców.

 

Zamierzamy uruchomić stronę internetową, gdyż chcemy dotrzeć do młodzieży, do kibiców, wszystkich, którym zależy na sporcie i interesują się sportem. Strona internetowa klubu będzie gotowa za około 3 tygodnie. Na stronie tej będą informacje o klubie oraz forum dla kibiców.

 

Kiedy zawodniczki otrzymają drugi komplet koszulek gdyż od początku tego sezonu grają w jednym komplecie?

 

Drugi komplet koszulek jest już gotowy i myślę, że od najbliższego meczu zawodniczki zagrają w tych koszulkach. Miałem nadzieję na pomyślną finalizację rozmów ze sponsorem, lecz jak wspomniałem do tego nie doszło, w związku z czym nadruku na koszulkach w chwili obecnej nie będzie, a sprawa z koszulkami przeciągnęła się.

 

Czy klub MMKS zamierza wystąpić do PZPS o organizację Mistrzostw Polski juniorek w siatkówce?

 

Mamy nadzieję na awans naszych juniorek (1/2 MP w Lublinie z udziałem: MMKS Dąbrowa Górnicza, Budowlani Toruń, UMCS Lublin) do finału i wystąpimy wówczas o organizację finału w Dąbrowie Górniczej.

 

Na konferencji miał się również pojawić trener Waldemar Kawka i przedstawicielka zawodniczek. Jednak najwierniejsi kibice dąbrowskiego MMKS-u niestety się ich nie doczekali. Jedynym wytłumaczeniem przekazanym przez dyrektora klubu było to, iż trener jest bardzo zajęty formalnościami pomeczowymi, a zawodniczki się kapią. Po godzinie oczekiwania kibice i dziennikarze opuścili salę. Nasze czujne oko wypatrzyło pana trenera wśród osób oglądających w hali CSiR-u mecz koszykówki, który odbył się po meczu siatkarek. Czyżby szkoleniowiec MMKS-u obawiał się spotkania z kibicami i dziennikarzami czy może nie chciał odpowiedzieć na trudne pytania, które zamierzali mu zadać kibice…?

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved