Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Asseco z Resovią

Asseco z Resovią

Przed piątkowym meczem prezes Resovii Marek Borejko uroczyście ogłosił, że od II rundy rzeszowska drużyna będzie występowała pod nową nazwą, Asseco Resovia.

Dla dobra rzeszowskiej siatkówki, dla jej rozwoju, pozyskaliśmy strategicznego sponsora. Firma Asseco od początku jest z nami i dzięki niej nastąpiło odrodzenie siatkówki w Rzeszowie – mówił zadowolony prezes Borejko.

To dla mnie niezwykle ważny moment. Myślę, że Resovia zasłużyła na Asseco, a my na Resovię – mówił prezes firmy Asseco Poland, Adam Góral. – Wierzę, że przy pomocy innych firm, stać nas w Rzeszowie na zbudowanie zespołu, który może walczyć o tytuł mistrza Polski – dodał.Zadowolony z takiego obrotu sprawy jest szkoleniowiec siatkarzy z Rzeszowa Jan Such. – To dla nas wielka chwila. Mam nadzieję, że na przyszły sezon uda się nam zbudować jeszcze mocniejszy zespół. Przed tegorocznym sezonem zawodników zagranicznych kontraktowaliśmy w ostatniej chwili gdy był już mały wybór na rynku – stwierdzi trener Resovii.

Z optymizmem w przyszłość

Umowa współpracy ze strategicznym sponsorem firmą Asseco Poland obowiązywać będzie przez najbliższe trzy lata. Przez ten okres chcemy zbudować zespół, który będzie w stanie powalczyć o medale – informuje prezes Borejko. – Oczywiście nie oznacza to, że odpuszczamy ten sezon, gdzie zespół spisuje się bardzo dobrze. Strategiczny sponsor w postaci firmy Asseco Poland pozwoli nam na dużą stabilizację. Będziemy mogli teraz spokojnie pracować, mając takie zabezpieczenie. Oczywiście nie zamierzamy na tym tylko poprzestać, nadal jesteśmy na etapie poszukiwań sponsorów. Cały czas zmierzamy, aby zespół był na tyle silny i stać go było w walce o najwyższe laury – twierdzi prezes, który nie chce zdradzić ile będzie wynosić budżet klubu. Zostanie on podwojony (nieoficjalnie mówi się, że wynosi on obecnie 2 mln złoty – przyp. red.). Oczywiście nasz budżet nie stanowią tylko środki od firmy Asseco Poland, ale również od innych sponsorów. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i zamierzamy w na sezon 2007/2008 zbudować zespół, który będzie jeszcze mocniejszy. Nie będzie dużych rewolucji w składzie, bo jak ten sezon pokazuje to naszym ogromnym atutem jest stabilizacja i zgranie zespołu, który umiejętnie budowany jest od dwóch sezonów. Myślę, że będą wzmocnienia dwoma, może trzema zawodnikami. Na pewno musimy wzmocnić siłę ataku – uważa Borejko.

Polski kierunek

Czy zwiększony budżet i ambitne plany działaczy Resovii oznaczają, że w przyszłym sezonie w ekipie trenera Sucha zobaczymy gwiazdy światowej siatkówki? Mieliśmy w sobotę posiedzenie Rady Nadzorczej klubu i nakreśliliśmy sobie dwa kierunki – informuje prezes Borejko. Pierwszy to większy nacisk na naszych wychowanków. Mamy blisko 75 uzdolnionych chłopców w grupach młodzieżowych AKS Resovii, z których na pewno można wyłowić kilka siatkarskich talentów pokroju Łukasza Perłowskiego, którzy w przyszłości mogli by grac w pierwszym zespole. Drugi kierunek to budowa mocnej drużyny w oparciu o graczy z krajowego podwórka. Z tego co obserwuje w PLS to trudno jest wskazać zawodników zagranicznych, którzy faktycznie są wzmocnieniem drużyn. Taki obcokrajowiec nie jest za bardzo emocjonalnie związany z klubem. Chcemy uniknąć sytuacji jaka jest w żużlu, gdzie zawodnicy przyjeżdżają zdobywają punkty inkasują spore pieniądze i wyjeżdżają. Chcemy wzmocnić zespół w oparciu o zawodników wywodzących się z naszego regionu – kończy prezes Resovii.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved