Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Jastrzębski Węgiel rozgromił Delectę Bydgoszcz

PLS: Jastrzębski Węgiel rozgromił Delectę Bydgoszcz

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla bez najmniejszych problemów pokonali bydgoską Delectę 3:0, pozwalając jedynie w drugim secie zdobyć swoim przeciwnikom 20 "oczek".

Po trzech porażkach z rzędu, siatkarze Jastrzębskiego Węgla zagrali bardzo dobre spotkanie przeciwko zespołowi, który zaledwie cztery dni wcześniej stoczył wyrównaną walkę ze Skrą Bełchatów. Sam kapitan jastrzębian, Daniel Pliński podkreślał na konferencji prasowej, że zespół kryzys ma już za sobą.

Początek spotkania nie zapowiadał łatwego zwycięstwa jastrzębian. Już w pierwszych piłkach meczu powstrzymany został atak Grzegorza Szymańskiego a kilka chwil później asa serwisowego zagrał powitany gwizdami w Jastrzębiu, Krzysztof Janczak. Zachowanie kibiców wobec tego siatkarza pozostawiało wiele do życzenia a i sam as bydgoszczan zagrał zdecydowanie słabsze spotkanie niż to przeciwko Skrze. Na pierwszą przerwę techniczną goście schodzili z jednopunktowym prowadzeniem 8:7. Sytuację odwrócił as serwisowy Nikolaja Iwanowa, po którym zespół z Szerokiej zaczął grać zdecydowanie pewniej. Ręki w ataku nie zwalniał Dawid Murek a skutecznie w elemencie obrony zaprezentował się Paweł Siezieniewski, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 13:11. Gospodarze prowadzili 16:12 przy drugiej przerwie technicznej po błędzie w ataku Adama Nowika. Chwilę później Murek z Plińskim powstrzymali atak Janczaka a po obronie Iwanowa, skuteczny atak z drugiej linii zaprezentował Siezieniewski. Przewaga sześciu punktów, powiększona w końcówce do ośmiu po błędach własnych Delecty pozwoliła jastrzębianom pewnie zakończyć pierwszą odsłonę 25:17.

Początek drugiej odsłony był popisem blokujących. Najpierw przez blok jastrzębian nie przedarł się Kocik, kilka chwil później na siatce powstrzymany został Kadziewicz oraz Murek i Delecta wyszła na prowadzenie 5:4. Gospodarze kolejny raz odpowiedzieli blokiem, tym razem na Pieczonce, a tuż po pierwszej przerwie technicznej, na którą Delecta schodziła prowadząc 8:7, Kadziewicz po raz kolejny nie pozwolił na skuteczny atak Kazimierczakowi. Bydgoszczanie zaczęli popełniać błędy. W aut zaatakował Janczak i o czas zmuszony był poprosić trener gości. Tuż po niej kolejną skuteczną zagrywkę posłał Iwanow i jastrzębianie wyszli na prowadzenie 13:9. Jastrzębianie w przekroju całego spotkania dobrze zagrywali, co jeszcze przez druga przerwą techniczną potwierdził Paweł Siezieniewski, po zagrywce którego atakiem z przechodzącej popisał się Szymański. Przy stanie 18:13 na boisku pojawił się reprezentant Australii, Andrew Grant, jednak niewiele wniósł w grę swojego zespołu. W końcówce seta trener Bosek wprowadził na parkiet Jakuba Bednaruka i Mateusza Gorzewskiego w miejscu Iwanowa i Szymańskiego i to właśnie Gorzewski skutecznym atakiem dał jastrzębianom piłkę setową 24:20. Aut po zagrywce Pieczonki zakończył tę partię zwycięstwem gospodarzy.

Ostatni set spotkania rozpoczął się po myśli jastrzębian, którzy objęli prowadzenie 2:0. Delecta zagrała jednak va bank, blokując Siezieniewskiego i doprowadzając do remisu 2:2. Gdy wydawało się, że set może być najbardziej zaciętym w tym meczu, przy stanie 6:6 w polu zagrywki pojawił się Dawid Murek. Zawodnik ten pozostał tam do stanu 11:6 dla swojego zespołu, posyłając w pole rywala potężne zagrywki. Trzeba przyznać, że również goście nie radzili sobie w ataku o czym najlepiej świadczą autowe zagrania zarówno Janczaka jak i Kocika. Przy stanie 11:6 o czas poprosił trener Delecty, co wybiło Murka z uderzenia, jednak uzyskana przewaga zrobiła swoje. Akcją spotkania była najdłuższa wymiana ciosów pomiędzy obydwoma zespołami zakończona na korzyść jastrzębian atakiem Grzegorza Szymańskiego. Na druga przerwę techniczną jastrzębianie schodzili prowadząc 16:9 po bloku Szymańskiego na Janczaku. W końcówce asem serwisowym popisał się również Daniel Pliński a na kilka ostatnich piłek na boisku pojawił się Przemysław Michalczyk. Jastrzębianie pewnie dowieźli wypracowaną przewagę do końca, zwyciężając 25:17 i 3:0 w całym spotkaniu.

Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz 3:0

(25:17, 25:20, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Iwanow, Siezieniewski, Pliński, Murek, Kadziewicz, Szymański, Rusek oraz Bednaruk, Kamiński, Gorzewski, Michalczyk

Delecta Bydgoszcz: Kocik, Pieczonka, Nowik, Janczak, Kazimierczak, Borczyński, Kacprzak oraz Grant, Matusiak