Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Muszynianka Muszyna – Nafta Piła 1:3

LSK: Muszynianka Muszyna – Nafta Piła 1:3

W ostatnim spotkaniu 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet mistrzynie Polski, Muszynianka-Fakro Muszyna uległy na własnym parkiecie zawodniczkom Nafty-Gaz Piła 1:3.

W Muszynie, doszło do meczu pomiędzy aktualnymi mistrzyniami Polski – Muszynianki Fakro Muszyna, a wicemistrzyniami – siatkarkami pilskiej Nafty. Mimo, że był to pojedynek aktualnie drugiej z piątą drużyną w tabeli bez wątpienia, można to spotkanie nazwać hitem kolejki. Do meczu pilanki przystąpiły w gorszych nastrojach niż ich rywalki. Przegrały na wyjeździe w 1/8 pucharu CEV, z liderem włoskiej serii A – Asystelem Novarą (0-3 przyp.red.) „Mineralne”, w dziesiątej kolejce pokonały beniaminka LSK – Energię Gedanię Gdańsk i jako, iż odpadły z rywalizacji Ligi Mistrzyń miały trochę więcej czasu na odpoczynek i spokojne przygotowanie się do meczu. Nie miało to jednak wpływu, na obraz spotkania.

Pierwszy set, rozpoczął się wyrównaną grą po obu stronach siatki. W pierwszej szóstce zespołu z Muszyny, mogliśmy oglądać ekspilankę – Tinę Lipicer, którą jednak szybko zastąpiła Anna Rybaczewska. Po stronie Nafty, do gry wróciła kontuzjowana ostatnio Beata Strządała. Zawodniczki trenera Matlaka prezentowały urozmaiconą grę na siatce, dzięki świetnie dysponowanym w przyjęciu Marcie Kuehn i Micheli Teixeirze. Kolejną dobrą partię zanotowała na swoim koncie liderka i kapitan zespołu – Agnieszka Kosmatka. Natomiast mistrzynie Polski, miały problemy z przyjęciem zagrywki, co powodowało, że rozgrywająca Ewa Cabajewska nie mogła zgubić dobrze funkcjonującego pilskiego bloku. Nafciarki objęły prowadzenie przy stanie 10-8 i nie pozwoliły już zbliżyć się swoim rywalkom, wygrywając seta do 18.

Druga partia, przyniosła lepszą grę w przyjęciu „mineralnych”. Głównie dzięki libero Magdalenie Baneckiej i Ingrid Siscovich gospodynie mogły w końcu pokazać, że stać je na wyrównaną walkę z aktualnym wiceliderem tabeli. Na lewym skrzydle zaczęła punktować Anna Rybaczewska, którą wspierała skutecznymi atakami Ingrid Siscovich. Pilanki, początkowo sprawiały wrażenie uśpionych, jednak reprymendy Jerzego Matlaka przyniosły zamierzony efekt i jego zawodniczki powróciły do dobrej gry z pierwszego seta. Końcówka, przyniosła spore emocje, ale także seryjne błędy mistrzyń Polski, które ponownie miały problem z przebiciem się przez blok „nafciarek”. Końcowe piłki drugiego seta, okazały się szczęśliwe dla przyjezdnych, które zwyciężyły ostatecznie w stosunku 25-23.

Następna partia była zdecydowanie najlepszą w wykonaniu gospodyń. Tylko w początkowej części seta, między zespołami nawiązała się wyrównana walka. Gra pilanek zostawiała sporo do życzenia, na skrzydłach nieskutecznie poczynały sobie: Brazylijka – Michela Teixeira i Beata Strządała, w wyniku czego trener Jerzy Matlak zdecydował się desygnować do gry, dobrze dysponowaną w ostatnim spotkaniu z AZS-em AWF-em Poznań – Anitę Chojnacką. Jej wejście nie przyniosło zmiany w obrazie gry pilskiej Nafty. Słabość wicemistrzyń Polski skrzętnie wykorzystały gospodynie, wygrywając seta do 18.

Czwarty i ostatni set niedzielnego spotkania zakończył się podobnym wynikiem jak drugi. Nafciarki znów zaczęły grać na swoim najwyższym poziomie. Od początku wywalczyły sobie przewagę, popełniły mało błędów w przyjęciu, w obronie brylowały Marta Kuehn i Michela Teixeira, a wysoką skutecznością w ataku popisała się – Agnieszka Bednarek. Najwięcej emocji ponownie przyniosła końcówka, w której pilanki prowadziły już 23-20(!), by ostatecznie zachować zimną krew i zwyciężyć 25-23.

Muszynianka Muszyna – Nafta Piła 1:3

(18:25, 23:25, 25:18, 23:25)

Składy:

Nafta: Kosmatka, Strządała, Michela, Skorupa, Starzyńska, Wysocka, Kuehn (libero), oraz Chojnacka, Bednarek.

Muszynianka: Pykosz, Lipicer, Siscovich, Cabajewska, Mieszała, Bamber, Banecka (libero), oraz Sieradzan, Rybaczewska, Soja, Szydełko.