Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Przygotowania reprezentacji USA

Przygotowania reprezentacji USA

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych w ramach promocji siatkówki na terenie swojego kraju oraz przygotowań do sezonu, 10 lutego rozegrają serię spotkań towarzyskich w Liceum w Santa Ana w Południowej Kalifornii.

Pojedynki toczone będą wewnątrz drużyny, która podzielona została na dwa zespoły. W sumie do Kalifornii przyjechało osiemnastu zawodników. W większości młodych i jeszcze mało doświadczonych w grze o dużą stawkę na szczeblu seniorskim. Trener Amerykanów zapowiada jednak wysoki poziom pojedynków.

Przede wszystkim chodzi o to, żeby dać tym chłopakom jak najwięcej szans do gry. Przez całe lato rywalizowali ze sobą i walczyli o miejsce w podstawowym składzie. Teraz mają szansę sprawdzenia się. Dla nich będą to mecze o niezwykłym znaczeniu, bo te spotkania zweryfikują ich formę i przydatność dla zespołu – powiedział Huge McCutcheon.Przypomnijmy, że w drużynie nie zagrają czołowi siatkarze USA, którzy występują w ligach zagranicznych. Dlatego też obóz przygotowawczy jest szansą dla graczy, którzy do tej pory nie otrzymywali zbyt wielu szans.

Wśród wybrańców McCutcheona jest jeden olimpijczyk z Aten Reid Priddy oraz dwóch czołowych siatkarzy plażowych: Jason Ring i Casey Jennings.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved