Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Czy to koniec reprezentacyjnej przygody Dawida Murka?

Czy to koniec reprezentacyjnej przygody Dawida Murka?

fot. archiwum

W piątek trenerzy ekipy wicemistrzów świata podali szeroki skład kadry na Ligę Światową 2007. Nie znalazł się w niej bardzo doświadczony zawodnik Jastrzębskiego Węgla, Dawid Murek.

W piątek minął termin zgłaszania szerokich składów zespołów na tegoroczną Ligę Światową. Selekcjonerzy męskiej reprezentacji Polski wybrali 22-osobową kadrę, z której wyeliminują najpierw czterech zawodników, a na końcu pożegnają się jeszcze z sześcioma.

 

W szerokim składzie nie obyło się bez niespodzianek. Zabrakło bowiem w nim miejsca dla Dawida Murka . W gronie powołanych przyjmujących znalazło się zaś trzech młodych zawodników: Bartosz Kurek, Jakub Jarosz i Zbigniew Bartman , którzy w ubiegłym roku walczyli o wyjazd na MŚ. Wtedy nie mieli większych szans na to, ale Raul Lozano cały czas podkreślał ich ambitne podejście do siatkówki. – Oni będą stanowić o sile naszego zespołu w przyszłości – mówił. 

Sam byłem zaskoczony – mówi Bartman . – Gdy mówił mi to Daniel Pliński (środkowy Jastrzębia – red.) przed ich meczem w Pucharze CEV z Coprą w Piacenzie, nie wierzyłem. Dopiero jak zadzwonił do mnie kierownik reprezentacji Witold Roman, dotarło do mnie, że to prawda.

 

Młody przyjmujący Marmi Lanza Verona, od razu dostał gratulacje od kolegów z drużyny. Telefonowali też Polacy grający we Włoszech.

 

Nawet słynny Lorenzo Bernardi, który w tym sezonie gra w Montichiari, zadzwonił – śmieje się Zbigniew Bartman. Informacja o powołaniu Lozano ukazała się w "La Gazzetta dello Sport" więc było trochę rozgłosu. Tym bardziej że o polskiej siatkówce jest bardzo głośno.

 

Młode charty atakują starych wyjadaczy. Sebastian Świderski czy Piotr Gruszka muszą się mieć na baczności.

 

Daleko nam do nich, ale musimy im deptać po piętach – śmieje się Bartman. – W sumie to nie są jeszcze tacy starzy wyjadacze. Mają po 30 lat. Przed nimi nie tylko igrzyska w Pekinie, ale także w Londynie. Paweł Zagumny, najlepszy rozgrywający mistrzostw świata, tak samo będzie w takim wieku. Więc to nas czeka sporo pracy, aby ich dogonić.

 

Murka także zabrakło na japońskim czempionacie, ale z zupełnie innych powodów – zdrowotnych. Wielokrotny reprezentant Polski miał problemy z kolanem i przeszedł kilka miesięcy temu operację. Jeszcze nie doszedł do pełni formy i nie błyszczy tak jak niegdyś na boisku, ale to najprawdopodobniej tylko kwestia czasu. Dlaczego selekcjonerzy nie dali mu szansy? – Proszę zrozumieć, czas nas naglił. Trzeba było już teraz zgłosić kadrę, a tak naprawdę ciężko było cokolwiek powiedzieć o formie zawodników. Wszystko dlatego, że w tym roku liga ruszyła w Polsce bardzo późno – mówi asystent Raula Lozano , Alojzy Świderek .

 

Okiem Dawida Murka :

Młodzi, zdrowi – niech walczą. A ja… Jeżeli będę się czuł dobrze, to jeszcze powalczę o igrzyska w Pekinie. Oczywiście, że trener Raul Lozano może wtedy powiedzieć, że skoro nie grałem w Lidze Światowej, to teraz nie pasuję do jego koncepcji i wtedy zamkną się przede mną drzwi do kadry.

źródło: Sport, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved