Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Strefowa zapowiedź 11. kolejki LSK

Strefowa zapowiedź 11. kolejki LSK

Na pierwszy plan wśród spotkań 11. weekendu Ligi Siatkówki Kobiet, wysuwa się potyczka Muszynianki z Naftą. Ciekawie powinno być też w Białymstoku, dokąd zawita BKS Aluprof, oraz w Gdańsku, gdzie gościć będzie Gwardia Wrocław.

W Gdańsku odbędzie się kolejny odcinek serialu pod tytułem „mecz za »sześć« punktów”. Gedanię od Gwardii dzielą w ligowej tabeli zaledwie dwie pozycje i dwa „oczka”. Podopieczne Leszka Milewskiego nie mogą pozwolić sobie na porażkę, gdyż w tym przypadku stracą kontakt punktowy z wrocławiankami. Warto dodać, że zespół z Gdańska ma w drugiej rundzie bardzo korzystny układ gier, bowiem ze wszystkimi sąsiadami z tabeli spotka się na własnym parkiecie. To z kolei powinno mobilizować Gwardię, która pokonała gdańszczanki w 2. kolejce 3:1. Czy podbudowane dobrym spotkaniem z Aluprofem Bielsko-Biała wrocławianki stać na ponowne zwycięstwo z beniaminkiem? Wszystko wskazuje, że tak, a jak będzie na prawdę przekonamy się już w sobotni wieczór.

Energa Gedania Gdańsk – Dialog Gwardia Wrocław10.02.2007, godz. 17:00

Typ Strefy Siatkówki: 2:3


Wyjątkowo ciekawie zapowiada się spotkanie w Białymstoku, gdzie miejscowy Pronar Zeto Astwa podejmie Aluprof. W pierwszym meczu obu zespołów górą były bielszczanki (3:0), jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylały dopiero w ścisłych końcówkach każdego z setów. Tydzień temu we Wrocławiu BKS nie zaprezentował porywającej siatkówki, pokonując Gwardię zaledwie 3:2. Forma zespołu Wiktora Kreboka nie jest jeszcze optymalna, co może być szansą dla akademiczek, które w poprzedniej kolejce były bliskie wywiezienia punktu z Bydgoszczy. Obie ekipy potrzebują kolejnych „oczek” do ligowej tabeli – BKS aby nie stracić kontaktu z czołówką, AZS aby odbić się od dna. Na parkiecie w Białymstoku nie powinno więc zabraknąć walki.

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – BKS Aluprof Bielsko-Biała

10.02.2007, godz. 18:15

Typ Strefy Siatkówki: 1:3


Ciężki spotkanie czeka siatkarki mieleckiej Stali. Na Podkarpacie zawita Centrostal/Focus Park, który w pierwszej rundzie nie dał podopiecznym Jacka Wiśniewskiego żadnych szans, zwyciężając 3:0. Pod względem kadrowym i finansowym oba zespoły dzieli różnica co najmniej jednej klasy. Co prawda bydgoszczanki miały w ostatnim czasie problemy w meczach z faworytami rozgrywek, jednak jako jedyny zespół nie straciły jeszcze w lidze punktów z zespołami 6-10. Stal ma zbyt mało atutów, aby popsuć korzystny bilans swoich sobotnich rywalek.

Stal Mielec – Centrostal Focus Park Bydgoszcz

10.02.2007, godz. 17:00

Typ Strefy Siatkówki: 0:3


Równie wymagającego przeciwnika podejmą w najbliższy weekend Swarzędzkie Meble. Winiary, obok Nafty, prezentują w obecnym sezonie najwyższą i najrówniejszą formę. W pierwszym spotkaniu z akademiczkami wygrały 3:1. Podopieczne Igora Prielożnego w ostatnich tygodniach zawiodły tylko raz. W środę rozegrały w Lidze Mistrzyń jedno z najsłabszych spotkań w sezonie, przegrywając z RC Cannes niemal na własne życzenie. Nawet, jeżeli to świadectwo spadku formy, kaliszanki nie powinny mieć problemów ze zdobyciem kompletu punktów w Poznaniu. Zespół AZS-u AWF znajduje się ostatnio w dobrej dyspozycji, jednak ciężko mu będzie zagrozić Winiarom.

IDM Swarzędzkie Meble AZS AWF Poznań – Winiary Kalisz

10.02.2007, godz.

Typ Strefy Siatkówki: 1:3


Spotkanie Muszynianki z Naftą, ze względu na transmisję „na żywo” w TVP3, odbędzie się dopiero w niedzielę. Szlagier 11. kolejki zapowiada się nader emocjonująco. Nafta jest aktualnym wiceliderem tabeli, a „mineralne” plasują się na pozycji czwartej. W pierwszej rundzie oba zespoły stoczyły ze sobą ciekawy pojedynek. Po dwóch setach pilanki prowadziły 2:0 i choć miały rywalki „na widelcu”, nie potrafiły postawić kropki nad „i”. Mistrzynie Polski zwyciężyły w dwóch kolejnych odsłonach (w czwartej – 34:32), lecz na tie-break zabrakło im sił. Patrząc na rezultaty osiągane przez oba zespoły na przestrzeni ostatnich tygodni, Nafta wydaje się być cichym faworytem niedzielnego spotkania. Jerzy Matlak ma jednak spory problem, który dał już o sobie znać w tym tygodniu w Novarze – brak wartościowej zmienniczki dla mającej kłopoty z kręgami szyjnymi, Beaty Strządały. Nie wiadomo, czy pilską skrzydłową zobaczymy w Muszynie.

Muszynianka Fakro Muszyna – Nafta Piła

11.02.2007, godz. 14:40

Typ Strefy Siatkówki: 1:3

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved