Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Siatkarze zagrają o Puchar Prezesa Energi

Siatkarze zagrają o Puchar Prezesa Energi

Bezprecedensowy turniej zostanie rozegrany w Pruszczu Gdańskim w najbliższy weekend. Dwie najlepsze gdańskie drużyny, goście z Poznania i zespół gospodarzy, będą rywalizowały o prestiż i tytuł najlepszej drużyny Pomorza.

Gospodarzem turnieju są Czarni Pruszcz, zespół, który odrodził się dopiero przed tym sezonem, ale ma ambitne plany. Na razie zdecydowanie prowadzi w lidze wojewódzkiej. – Idziemy po awans – podkreśla prezes i zawodnik Czarnych Adam Galiński. – Od początku budowaliśmy drużynę z myślą o czymś więcej niż tylko rozgrywki regionalne. Chcemy awansować do II ligi, a potem od razu do pierwszej – podkreśla Galiński.

Gospodarze nie będą jednak faworytami turnieju. Najsilniejszym zespołem w stawce jest Trefl Gdańsk, który ma już I-ligowy skład, ale gra w II lidze, bo przed rozgrywkami działaczom nie udało się połączyć z żadnym I-ligowym zespołem. Gdańszczanie wygrali wszystkie dotychczasowe 17 spotkań, tracąc zaledwie trzy sety! Trefl skorzysta teraz z przerwy w rozgrywkach i spotka się z lokalnymi rywalami. – Zamiast trenować, dużo lepiej jest rozegrać mecze kontrolne. Trzy mecze w dwa dni to spore obciążenie, ale mam nadzieję, że zarówno fizycznie, jak i sportowo podołamy zadaniu – mówi kapitan faworyzowanego Trefla Gdańsk Wojciech Szczurowski.Wobec absolutnej dominacji Trefla turniej wydaje się walką o drugie miejsce. I trudno wskazać faworyta. GTS Gdańsk jest wprawdzie wiceliderem I grupy II ligi, ale z zawodników z tygodnia na tydzień schodzi powietrze, bo obiecanych premii wciąż nie ujrzeli. KU AZS UAM Poznań plasuje się w tabeli II ligi tuż za GTS, ale jako jedyna drużyna w turnieju będzie „prawdziwym” gościem. Nie należy również zapominać o zespole Czarnych, który organizuje turniej. Czarni toczyli wyrównane boje w sparingach nie tylko z GTS, ale nawet z Treflem i mogą być czarnym koniem. O determinacji gospodarzy najlepiej świadczy fakt, że drużyna z Pruszcza organizuje turniej, mimo że w sobotę ma mecz ligowy. – Pojadą na niego rezerwy, bo już zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. A w turnieju chcemy zająć jak najwyższą lokatę, bo kibice nie podarowaliby nam, gdybyśmy nie walczyli na całego – podkreśla Galiński.

Terminarz turnieju

Sobota – godz. 10.30 Czarni – GTS, godz. 12.30 Trefl – KU AZS UAM, godz. 16.30 GTS – KU AZS UAM, godz. 18.30 Trefl – Czarni. Niedziela – godz. 10.30 GTS – Trefl, godz. 12.20 Czarni – KU AZS UAM.

Mecze odbędą się w hali ZSO nr 1 przy ul. Niemcewicza 1 w Pruszczu Gdańskim. Wstęp wolny.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved