Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Michał Michalak z kadrą pojedzie do Brazylii

Michał Michalak z kadrą pojedzie do Brazylii

Młody siatkarz plażowy z Ostródy Michał Michalak pokazał, że naprawdę warto uprawiać ten sport. Dzięki świetnym występom w ubiegłym sezonie pojedzie z kadrą Polski na obóz do Brazylii.

Wyniki osiągnięte w ubiegłym roku wreszcie przekonały szkoleniowców reprezentacji Polski, by powołać do kadry zawodnika ostródzkiego MLKS Foto Ola Michała Michalaka. Ostródzki plażowicz w 2006 roku został sklasyfikowany na 10. miejscu wśród seniorów. Już pod koniec ubiegłego roku chodziły słuchy, że najlepszy siatkarz plażowy województwa warmińsko-mazurskiego zostanie powołany do reprezentacji kraju. Teraz wszystko wskazuje na to, że Michał Michalak wyjedzie na zagraniczne zgrupowanie kadry.

W niedzielę zadzwonił do mnie trener reprezentacji Sławomir Robert i zaproponował wyjazd na obóz do Brazylii – mówi Michał Michalak. – Rozmawialiśmy między innymi o tym czy dam sobie radę na uczelni i trener powiedział, żebym pakował już walizki i załatwiał wszystkie sprawy na studiach. Znając polskie realia na razie w 90 procentach jestem pewien, że to się powiedzie. Poczekamy, zobaczymy.Dwunastoosobowa kadra polskich siatkarzy plażowych do Brazylii ma wyjechać 20 lutego. Zgrupowanie ma potrwać cztery tygodnie, a jeżeli uda się pozyskać dodatkowe środki finansowe, to może się nawet przedłużyć do sześciu tygodni. – Z kim będę grał w parze nie wiem, ale jest to na pewno niepowtarzalna szansa na jeszcze lepsze przygotowanie się do sezonu – kończy Michał Michalak.

Michał Michalak w ubiegłym roku występował w parze z Adamem Łukasikiem, Krzysztofem Śmiegielem i Marcinem Nowakiem. Z tym ostatnim wystąpił m.in. w finale mistrzostw Polski w Niechorzu, gdzie zajął 7. miejsce. – Myślę, że mój przykład powinien zachęcić innych młodych ludzi do uprawiania tej dyscypliny sportu, to dowód na to, że z małych miasteczek, jak Ostróda czy Morąg też się można wybić – uważa Michalak.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved