Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > M. Przedpełski: Nie wykluczam usunięcia Chiappiniego

M. Przedpełski: Nie wykluczam usunięcia Chiappiniego

We wczorajszym wydaniu „Sport” napisał, że jeden z czterech zakwalifikowanych do II etapu kandydatów na stanowisko selekcjonera naszych siatkarek nie spełnia warunków konkursu. - Nie wykluczam usunięcia pana Chiappiniego z dalszej fazy konkursu - mówi prezes PZPS.

Włoch nie posiada przynajmniej pięcioletniego doświadczenia w prowadzeniu jako pierwszy trener kadry narodowej lub zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej. Obecny szkoleniowiec Asystelu Novara dopiero drugi rok pracuje samodzielnie.

Artykuł wywołał wielką falę krytyki pod adresem Komisji ds. Wyboru Trenera Reprezentacji Kobiet. W internecie aż roi się od opinii o kompromitacji prac tego gremium. Internauci nie mogą zrozumieć jak można było nie zauważyć, że Chiappini nie spełnia jednego z dwóch podstawowych warunków udziału w konkursie. A co o tym wszystkim myśli prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski? – Przede wszystkim chciałbym podziękować za zwrócenie uwagi na ten problem – przyznał szef polskiej siatkówki. – Jeszcze nie wiem jaką podejmę decyzję. W najbliższy poniedziałek pan Marek Bykowski, czyli przewodniczący komisji, przedstawi opinię o tych czterech kandydatach Wydziałowi Szkolenia PZPS. Osobiście pofatyguję się na to spotkanie i postaram się wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Sytuacja jest niezręczna i należy coś zrobić. I to jak najszybciej.Jakie są możliwości? Niektórzy mówią o unieważnieniu konkursu. – Nie do końca zgodzę się z takimi głosami – zadeklarował Przedpełski. – Po pierwsze dlatego, że nie mamy zbyt wiele czasu. Nie możemy sobie pozwolić na ogłaszanie kolejnego konkursu. A po drugie, nasz sposób wyboru selekcjonera to nie jest przetarg publiczny. Więc nie złamaliśmy prawa przepuszczając do dalszej fazy kandydata, który nie spełnia wszelkich wymogów. Sprawa jest delikatna, ale nie wykluczam usunięcia pana Chiappiniego z dalszej fazy konkursu.

Obecny szkoleniowiec Asystelu Novara ma 37 lat i – jak mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata, grająca w Nowarze – jest znakomitym fachowcem. Co z tego skoro nie spełnia wymogów regulaminu konkursu. Dopiero dwa lata pracuje z zespołem seniorskim, a regulamin wyraźnie mówi: kandydat musi mieć pięcioletnie doświadczenie w pracy z seniorami.

Przyznam szczerze, że nie wiem, czy pan Chiappini spełnia wszystkie wymagania – wzdycha prezes PZPS, Mirosław Przedpełski. – Oczywiście, nie musimy się sztywno trzymać regulaminu, to przecież nie jest przetarg ograniczony. A za tym szkoleniowcem przemawiają spore sukcesy. Ale zapytam członków komisji konkursu, jak to jest. Spotkam się z nimi w poniedziałek.

Co jednak powiedzą trenerzy, którzy już zostali wyrzuceni za burtę konkursu, a spełniali wszystkie wymogi? – Jeżeli Chiappini nie spełnia wymagań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby został wyrzucony – deklaruje ostro prezes.

źródło: Sport, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved