Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Niemcy zorganizują turniej kwalifikacyjny

IO: Niemcy zorganizują turniej kwalifikacyjny

Reprezentacja Niemiec siatkarzy będzie mogła grać o udział w igrzyskach przy własnej widowni. Jeden z trzech turniejów kwalifikacyjnych będzie rozegrany w Düsseldorfie - prawdopodobnie w terminie 22-25 maja 2008 roku.

Obok Niemiec prawo do organizacji dwóch pozostałych turniejów otrzymała jeszcze Bułgaria oraz Japonia. Tylko zwycięzcy turniejów otrzymają prawo gry na igrzyskach w Chinach.

Trener reprezentacji Niemiec – Stelian Moculescu cieszy się, że jego zespół będzie mógł na własnym terenie powalczyć o awans do tak ważnej imprezy. Warto zaznaczyć, że byłby to również historyczny awans, ponieważ Niemcy nie zagrali na olimpiadzie od 1972 roku. Sukcesem był także udział niemieckich siatkarzy w tegorocznych Mistrzostwach Świata, gdzie zajęli dobrą dziewiątą pozycję.Łącznie są trzy możliwości zakwalifikowania się na olimpiadę w Pekinie, gdzie obok gospodarzy – Chin, wystąpi jeszcze jedenaście drużyn. Pierwsza szansa to turniej World Cup w dniach 18 listopada – 2 grudnia 2007. Tu awans wywalczą trzy drużyny.

W styczniu 2008 r. odbędzie się pięć turniejów kwalifikacyjnych na poszczególnych kontynentach. Tylko ich zwycięzcy pojadą na olimpiadę. I ostatnia szansa to trzy majowe turnieje (m. in. w Düsseldorfie). W każdym z nich zagrają po cztery drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved