Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Top Teams: Dziś poznamy wszystkich uczestników Final Four

Top Teams: Dziś poznamy wszystkich uczestników Final Four

W czwartkowy wieczór zakończy się faza ćwierćfinałowa pucharu Top Teams. W środę awans wśród panów wywalczyli: Autocommerce Bled, Cimone Modena i Iskra Odincovo. Z żeńskich drużyn w turnieju finałowym zobaczymy PlantinaLonga Lichtenvoorde, Grupo 2002 Murcia i Schweriner SC. Kto do nich dołączy?

Rosyjska Iskra Odincovo zakwalifikowała się do Final Four dzięki dwukrotnemu zwycięstwu 3:0 nad szwajcarskim Chênois Genewa. Trzeba przyznać, że przeciwnik nie był zbyt wymagający, gdyż ani razu nie zagroził Iskrze. Nieco trudniejszą drogę miał do przebycia chorwacki Autocommerce Bled. W pierwszym meczu Chorwaci wygrali z CVM Tomis Constanta dopiero po pięciosetowym boju. Jednak druga wygrana przyszła o wiele łatwiej. Podobnie przebiegała droga Cimone Modena do wielkiej czwórki. Włosi w pierwszym meczu z tureckim Arkas Izmir przegrali 2:3, jednak wygrana 3:1 w drugim pozwoliła im na awans.

Dzisiaj rozstrzygnie się, która z drużyn – Rabotnicki Skopje czy Azovstal Mariupol – uzupełni stawkę finałową. W pierwszym spotkaniu zwycieżyli 3:0 siatkarze ze Skopje. Przeciwnicy nie byli zbyt wymagający. W dwóch pierwszych setach nie wyszli poza 20 punktów, zaś w ostatnim zdobyli ich tylko 16.Wśród pań czekamy jeszcze na wynik spotkania pomiędzy rosyjskim CSKA Moskwa a belgijskim Asterix Kieldrecht. Faworytkami są siatkarki z Rosji, które w pierwszym spotkaniu dosyć gładko wygrały 3:0.

Szybko do Final Four dostały się natomiast siatkarki Grupo 2002 Murcia, w której grają Małgorzata Glinka oraz Agata Mróz. Grupo pokonało dwukrotnie Krug Czerkasy z Ukrainy 3:0. Z kolei holenderski PlantinaLonga Lichtenvoorde w pierwszym spotkaniu z USSB Albi z Francji wygrał 3:0, jednak w drugim potrzebował do wygranej aż pięć setów. Łatwej drogi do fazy finałowej nie miał też Schweriner SC. W pierwszym spotkaniu siatkarki ze Szwajcarii przegrały 2:3 z Postar 04 Belgrad. Na awans pozwoliła im dopiero wygrana u siebie 3:1.

Zobacz także:

Wyniki i tabela 1/4 Top Teams mężczyzn

Wyniki i tabela 1/4 Top Teams kobiet

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved