Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Siatkarki Energi Gedania przed meczem z Gwardią

Siatkarki Energi Gedania przed meczem z Gwardią

Po raz pierwszy od trzech tygodni Gedania zagra mecz, który może wygrać. Czy to się gdańszczankom uda? - Nie tylko możemy wygrać to spotkanie, ale wręcz musimy - podkreśla trener Leszek Milewski.

Mecz z Gwardią Wrocław będzie ważnym pojedynkiem dla obu drużyn. Zarówno gdańszczanki, jak i zespół Gwardii, walczą bowiem o zajęcie szóstego miejsca w tabeli po sezonie zasadniczym, co da dobrą pozycję przed play-off. Na razie jest na nim Gwardia, którą można określić jako najlepszego z najsłabszych przeciwników Gedanii. Tabela Ligi Siatkówki Kobiet podzieliła się bowiem na pół i słabsze zespoły nie mają już szans nawet na piąte miejsce.

W pierwszej rundzie gdańszczanki przegrały we Wrocławiu 1:3 po wyrównanym spotkaniu. Trener Milewski już wyciągnął wnioski z tego meczu. – Wprawdzie w ostatnich spotkaniach zespół przeciwnika grał w innym ustawieniu niż przeciwko nam, ale i tak znamy jego najsilniejsze strony. Będziemy musieli skupić się na powstrzymaniu zawodniczek, które dostają największą ilość podań, czyli Katarzyny Mroczkowskiej i Bogumiły Barańskiej – zdradza Milewski. – Dziewczyny zdają sobie sprawę z wagi tego spotkania, dlatego nieco obawiam się tego, że mogą się „spalić”. Ale jestem dobrej myśli, wierzę, że doświadczenie i przede wszystkim umiejętności, są po naszej stronie – dodaje optymistycznie.Wciąż nie wiadomo, czy do składu Gedanii wróci Emilia Reimus. Gdańska skrzydłowa jeszcze w piątek wybiera się do Łodzi na konsultacje lekarskie (kontuzjowany bark). Ból wciąż nie ustępuje, ale Reimus najprawdopodobniej w sobotnim meczu nie tylko będzie w składzie, ale w razie potrzeby wejdzie nawet na boisko.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved