Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Punkty siatkarzy na wagę złota

Punkty siatkarzy na wagę złota

Pronar Hajnówka zdobył w czwartek trzy punkty, niezwykle ważne w walce o utrzymanie w I lidze. Dość pewnie wygrał z silniejszym kadrowo zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego.

Kibice GTPS oczekiwali, że ich zespół gładko wygra wczorajsze spotkanie w Hajnówce. Komplet pierwszoligowych oczek został w Puszczy Białowieskiej. Gorzowianie wystąpili bez trzech kontuzjowanych zawodników: rozgrywającego Jacka Malczewskiego oraz środkowych Konrada Prusakowskiego i Jakuba Malinowskiego. Mimo ich braku, powinni byli sobie poradzić z 11. drużyną w tabeli.

Zagraliśmy zbyt bojaźliwie. Żle przyjmowaliśmy ostre serwisy rywali, rzadko atakowaliśmy środkiem, nasze podania na skrzydła były za wolne – podsumował występ swych podopiecznych trener GTPS Jerzy Taczała.

Hajnowianie po dwóch zaskakujących porażkach z innymi słabeuszami znowu zaprezentowali grę na porządnym poziomie. Po łatwym zwycięstwie w pierwszej partii, po zmianie stron inicjatywę przejęli goście, lecz tylko na chwilę. Pronar w końcówce przesądził o losach seta i prowadził 2:0. W kolejnej odsłonie coś się zacięło w ekipie gospodarzy. Na boisko weszli więc Daniel Saczko i Maciej Alancewicz, którzy poprawili grę. Nie wpłynęli na zwycięstwo w trzech setach, ale po kolejnych kilkudziesięciu minutach walki pomogli zdobyć komplet punktów.

Bardzo dobrze wszyscy zagrali – cieszył się trener Marek Antoniuk. – Jeśli możemy liczyć na dziesięciu zawodników, możemy liczyć na dobrą grę.

W weekend hajnowianie mają okazję dopisać do swego dorobku trzy kolejne punkty, bo grają w Spale. Jeśli to uczynią, opuszczą pozycję zagrożoną bezpośrednim spadkiem, bo w Zduńskiej Woli zmierzą się drużyny zajmujące dwie pozycje przed nimi.

Pronar Hajnówka – GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1

(25:17, 25:23, 16:25, 25:21)

Składy:

Pronar: Babińczuk, Woroniecki, Aleksandrowicz, Gołębski, Kacperski, Wójcik, Łyczko (libero) oraz Alancewicz, Saczko, Iwaniuk, Zrajkowski.

źródło: gazeta.pl, gazetalubuska.pl