Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mostostal uśpiony

Mostostal uśpiony

Kędzierzyńscy siatkarze w tym sezonie mieli urywać punkty czołowym zespołom w kraju. Na razie jednak potencjał drużyny wciąż jest niewykorzystany.

– Musimy z którymś z czołowych zespołów z ligi zdobyć punkty, nie tyle, by poprawić swoje miejsce w tabeli, ale by odblokować się psychicznie – mówi Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu-Azoty.

O blokadzie i strachu, jaki ogarnia zespół w decydujących momentach meczów, można już mówić otwarcie. Bo jak inaczej wytłumaczyć przegranie seta w pojedynku z Bełchatowem, w którym podopieczni Andrzeja Kubackiego prowadzili 24:19?Kędzierzynianie mają potencjał, ale w zespole brakuje ducha, a na pewno zgrania. Niestety, od początku sezonu nie rozegrali choćby dwóch spotkań w tym samym składzie. Duża liczba zmian i roszad w drużynie, czego nie lubi siatkówka, odbija się na poziomie gry. Zbliża się półmetek sezonu i musi wykrystalizować się umowna pierwsza szóstka.

W sobotę przed Mostostalem kolejna ciężka przeprawa z PZU AZS Olsztyn, które nie sprostało rewelacji sezonu zasadniczego, rzeszowskiej Resovii.

Nasi chłopcy nie mają nic do stracenia, muszą wyjść i walczyć, bo faworytami na pewno nie jesteśmy, powinni zagrać z Olsztynem bez obciążeń – mówi Pietrzyk.

Trener Kubacki przyczyny porażki w Bełchatowie widzi w błędach indywidualnych siatkarzy. – Jeśli ktoś atakuje bez bloku w aut lub antenkę, to właściwie trudno coś wymyślić. W pojedynku z Olsztynem gramy o zwycięstwo, choć jeśli rywal wykorzysta swój potencjał, to będzie poza zasięgiem. Najważniejsze jednak, by to mój zespół zaprezentował się najlepiej jak potrafi – podkreśla Kubacki.

Mostostal – PZU AZS

Hala Azoty, sobota, godz. 15, transmisja TV 4

Autor tekstu: Arkadiusz Kuglarz -Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved