Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Jelena Godina: Pokochałam teatr

Jelena Godina: Pokochałam teatr

"Tie break z Brazylijkami w tle" - za kilka czy może kilkanaście lat na tę sztukę do jednego z moskiewskich teatrów będą chodzić nie tylko siatkarscy kibice. Osoba scenarzysty i reżysera Jeleny Godiny będzie gwarantowała prawdziwą ucztę artystyczną.

To na razie tylko teatralno-siatkarska fantazja, ale możliwa do zrealizowania.

Mistrzyni świata i zawodniczka Dynama Moskwa, którą pamiętamy m.in. z meczów z Muszynianką Jelena Godina ma już ukończony jeden fakultet – filologiczny w Jekaterynburskim Pedagogicznym Instytucie. Specjalizacja język rosyjski i literatura. Teraz jest studentką jednej ze szkół teatralnych. – Pokochałam teatr od pierwszej wizyty – powiedziała Jelena Godina. – Niedawno zaczęłam zastanawiać się jak tworzy się spektakl i tak zaczęło. Może zostanę reżyserem, może producentem. Do napisania sztuki o sporcie nie jestem jeszcze gotowa.Gdy przyszła na pierwsze zajęcia do szkoły teatralnej wszyscy oglądali się za niesamowicie wysoką dziewczyną. – Gdy moje nowekoleżanki i nowi koledzy dowiedzieli się, że jestem siatkarką, to powiedzieli, że dotychczas znali tylko nazwisko Jekatieriny Gamowej – powiedziała Godina. – Odpowiedziałam, że nic strasznego. Teraz dowiecie się kim jestem. Obecnie o tym, że gram w siatkówkę przypominają tylko gdy rozpoczyna się jakaś dyskusja o sporcie. Proszą mnie, żebym skomentowała jakiś temat, dokonała podsumowania.

Jelena Godina podkreśla, że nauka jest obecnie na pierwszym miejscu, oczywiście nie licząc siatkówki. Mistrzyni świata ma podpisany kontrakt z Dynamo na dwa lata i na razie z Moskwy nie ma zamiaru wyprowadzać się.

Uczę się filozofii i religii, analizy dramatu, historii rosyjskiego teatru, ojczystej i światowej literatury, historii muzyki – powiedziała Jelena Godina. – Było mi bardzo miło, gdy przyszłam na pierwszy egzamin po mistrzostwach świata i wybitny profesor pogratulował mi sukcesu. Powiedział, że oglądał wszystkie transmisje i że bardzo emocjonalnie zachowywałam się na parkiecie.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved