Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dusan Kubica: Jesteśmy w stanie wygrać z każdym

Dusan Kubica: Jesteśmy w stanie wygrać z każdym

Po tych dwóch meczach z Jastrzębiem i Olsztynem pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym w lidze. Zobaczymy, jak będzie wyglądała nasza gra w tym pojedynku - powiedział przed jutrzejszym meczem z AZS-em Częstochowa libero Resovii Dusan Kubica

Marcin Lew: Jesteście rewelacją pierwszej części sezonu. W sobotę zlaliście Jastrzębski Węgiel, a w środę pokonaliście olsztynian, którzy zagrali lepiej niż jastrzębianie.

Dusan Kubica: Na pewno Olsztyn jest w dobrej formie, co pokazał u nas w hali. Myślę, że obie drużyny zagrały dobry mecz. My wygraliśmy pod rząd drugie spotkanie z wielką czwórką i bardzo się z tego cieszymy.Początek jednak nie był najlepszy. W pierwszym secie zawodziło przede wszystkim przyjęcie.

– Gra się do trzech wygranych. Zawsze z tym pierwszym setem jest tak, że albo się uda, albo nie. Rywal dobrze zagrywał, a u nas było trochę bałaganu na boisku.

Wygraliście bądź co bądź z trzema wicemistrzami świata, dwie zacięte końcówki oraz tie-break, gdzie wiadomo, że jest to gra nerwów.

– W tie-breaku prowadziliśmy od początku, a więc dobrze nam się grało. Jak nas doszli na 8:6, zrobiło się trochę nerwowo, ale myślę, że przez cały czas kontrolowaliśmy tego seta. Widowisko było bardzo ładne. Z biegiem czasu uwierzyliśmy, że możemy zwyciężyć i graliśmy coraz lepiej.

Wprowadziliście tym zwycięstwem w stan euforii blisko pięć tysięcy kibiców.

– Cieszę się, że jest taka atmosfera i takie zainteresowanie siatkówką. W meczu z Bełchatowem też było tyle ludzi i myślę, że przegraliśmy go przez to, że byliśmy trochę w stresie, widząc całą halę kibiców.

Teraz pora na rundę rewanżową. Już w piątek do Rzeszowa przyjeżdża AZS Częstochowa. Dacie radę wygrać także z nimi?

– W Częstochowie był bardzo wyrównany mecz. Przegraliśmy tam 2:3, ale wynik mógł być odwrotny. Jeśli teraz byłoby właśnie odwrotnie, czyli tak jak z Olsztynem, to bylibyśmy bardzo zadowoleni. Po tych dwóch meczach z Jastrzębiem i Olsztynem pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym w lidze. Zobaczymy, jak będzie wyglądała nasza gra w tym pojedynku.

Zamieszaliście w tak zwanej wielkiej czwórce i wdarliście się do niej. Na stałe?

– Na razie nasza gra wygląda bardzo dobrze. Kto wie, co będzie później. Być może dopadnie nas kryzys, taki jak w poprzednich latach? Oby nie! Myślę, że do końca możemy grać wyrównane mecze z wielką czwórką.

Z Dusanem Kubica rozmawiał Marcin Lew – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved