Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > CEV: Copra Piacenza – Jastrzębski Węgiel 3:1

CEV: Copra Piacenza – Jastrzębski Węgiel 3:1

Wicemistrzowie Polski, Jastrzębski Węgiel przegrał w meczu 1/4 finału Pucharu CEV 1:3 z włoską Piacenzą. Jastrzębianie zdołali wygrać tylko pierwszą partię. W trzech kolejnych lepsi byli gospodarze.

Jastrzębianie rozpoczęli mecz bardzo pewnie szybko obejmując przewagę. Przy drugiej przerwie technicznej wynosiła ona 2 punkty, 16:14 jednak kilka chwil później wicemistrzowie Polski odskoczyli na cztery punkty 19:15 i pewnie wygrali 25:20. W drugim secie przy stanie 22:12 na boisku pojawił się Jakub Bednaruk i Michał Kamiński w miejscu Grzegorza Szymańskiego i Nikolaja Iwanowa. Jastrzębianie odrobili co prawda kilka punktów, było to jednak zbyt mało aby dogonić rywali. W trzecim secie na boisku w miejscu Pawła Siezieniewskiego pojawił się Przemysław Michalczyk. Gospodarze szybko jednak zorientowali się, że zawodnik nie może atakować na 100%. Jastrzębianie mieli szansę aby zwyciężyć w tej partii, jednak w końcówce lepsi okazali się zawodnicy Piacenzy. Czwarta partia rozpoczęła się po myśli jastrzębian, który wyszli na prowadzenie 8:5 i 12:9, jednak jeszcze przed drugą przerwą techniczną gospodarze doszli do stanu 15:16. Na boisku ponownie pojawił się Michalczyk a jastrzębianom znów udało dojść do stanu 19:18. Przy stanie 21:20 na boisku ponownie pojawił się Jakub Bednaruk. Po asie serwisowym Plińskiego o czas poprosił trener Włochów. W ostatniej akcji zablokowany został Grzegorz Szymański.

Im lepiej serwowaliśmy, tym oni lepiej przyjmowali – wściekał się po meczu Paweł Siezieniewski. Rywalizacja, której stawką jest awans do finałowej czwórki Pucharu CEV, wciąż jednak trwa. Rewanżowy mecz już w najbliższą środę w Szerokiej.

Copra Piacenza – Jastrzębski Węgiel 3:1

(20:25, 25:18, 25:20, 25:23)

Copra Piacenza: Koch 7, Zlatanow 17, Simeonow 15, Botti 6, Marshall 19, Bovolenta 10, Sergio (l) oraz Cruz 2, Dunnes

Jastrzębski Węgiel: Pliński 8, Kadziewicz 5, Iwanow, Rusek (l), Siezieniewski 5, Szymański 29, Murek 16 oraz Kamiński 3, Yudin 1, Bednaruk, Michalczyk 1