Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bełchatowianie mają problem

Bełchatowianie mają problem

Kłopoty ze skurczami mięśni w meczu z Delectą znów miał Mariusz Wlazły i w trzeciej partii musiał zejść z boiska. Bełchatowianie wygrali spotkanie 3:1, ale mają problem.

Zdrowie Mariusza Wlazłego jest w tej chwili najważniejszą sprawą dla BOT Skry. Choć w Bydgoszczy nie błyszczał i grał na pół gwizdka, rozgrywający Bartłomiej Neroj wiedział, że w trudnym momencie będzie mógł do niego zagrać. Tym bardziej że Wlazły, jako nieliczny z siatkarzy polskiej ekstraklasy, potrafi skończyć źle wystawioną piłkę, a Neroj nie miał wczoraj najlepszego dnia.

Tymczasem w połowie trzeciego seta Wlazły musiał zejść z boiska, bo znów pojawiły się niepokojące skurcze mięśni. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że skurcze Wlazłego są spowodowane zmęczeniem Mariusza po mistrzostwach świata. Tymczasem Wlazły odpoczął kilka dni i w kolejnych meczach nie miał problemów zdrowotnych. Choć wczoraj specjalnie się nie wysilał, to i tak organizm zastrajkował. W Bełchatowie muszą chuchać i dmuchać na „Szampona”, bo w innym przypadku zdrowie Wlazłego może zawieść w ważnym momencie.Ile dla BOT Skry znaczy brak Wlazłego, najlepiej pokazuje to, co działo się na boisku po jego zejściu. Paweł Maciejewicz, nominalnie zmiennik Mariusza, spisywał się bardzo słabo, a blok bydgoskiej drużyny łatwo go zatrzymywał. Trener Daniel Castellani nie mógł już patrzeć na słabą grę Maciejewicza i w czwartej partii wpuścił na jego miejsce Krzysztofa Stelmacha, który miał odpoczywać i nie grać w Bydgoszczy.

Słabiej spisywał się także Neroj, więc na ostatnie piłki Castellani wprowadził Macieja Dobrowolskiego. Warto dodać, że we wczorajszym meczu praktycznie nie grał Janne Heikkinen, który wszedł tylko na kilka zagrywek.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved