Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Andrzej Niemczyk: Drżyjcie buraki!

Andrzej Niemczyk: Drżyjcie buraki!

Decyzję o odrzuceniu jego kandydatury przyjął spokojnie. Wiedział, że PZPS nie pozwoli by dalej prowadził reprezentację siatkarek. - Dlatego nie byłem zaskoczony - opowiada Andrzej Niemczyk, który już szykuje się do nowej roli. - Zamierzam zostać prezesem PZPS - zdradza.

Mimo deklaracji siatkarskich władz, że Niemczyk nie ma szans ponownie zostać selekcjonerem, były trener „Złotek” nie wycofał swojej kandydatury.

Startowałem, aby nie zawieść dziewczyn. Zrobiłem to dla nich – tłumaczy. – Wiedziałem, że moje warunki nie zostaną zaakceptowane. Prezesowi Przedpełskiemu powiedziałem wprost, że jak zostanę trenerem, to nad sobą chcę mieć tylko siebie. Nikogo więcej. Ja wiem, co wszystkich bolało. Właśnie moja niezależność.Na placu boju pozostali czterej zagraniczni szkoleniowcy: Włosi: Giuseppe Cuccarini, Alessandro Chiappini i Marco Bonitta, oraz Kubańczyk Juan Jesus Diaz Marino.

Dla mnie numerem jeden jest Bonitta – ocenia Niemczyk. – To znakomity fachowiec z olbrzymim doświadczeniem i osiągnięciami. Gdyby tylko zmienił nieco swój styl pracy i był bardziej łagodny, byłoby ekstra. Włoszki nie mogły już wytrzymać rygoru, jaki im narzucił. Dlatego pożegnał się tam z reprezentacją – przypomina, a pytany o możliwość współpracy z Bonittą, odpowiada: – Gdyby mi to zaproponował, to czemu nie? Myślę, że byśmy się dogadali.

Co teraz będzie robił Andrzej Niemczyk?

Za półtora roku będą wybory prezesa PZPS i zamierzam kandydować – zapowiada. – Kilku buraków niszczy polską siatkówkę i chcę to wszystko wyczyścić. Już teraz szykuję się do kampanii wyborczej. Drżyjcie, buraki!

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved