Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Tayyiba Haneef kocha życie

Tayyiba Haneef kocha życie

Tayyiba Haneef gwiazda reprezentacji USA, która została zawodniczką Kazanoczki Kazań, podbiła serca kibiców nie tylko dobrą grą, ale również wdziękiem, żywiołowością i radosną postawą na boisku.

Grając w reprezentacji swego kraju przez długie lata spotykałam się z siatkarkami rosyjskimi, a one przecież stanowią czołówkę światową – powiedziała Tayyiba Haneef. – Ostatnio zostały mistrzyniami świata. Kluby superligi są mocne. Dlatego zdecydowałam się na grę w Rosji.

Przed wyjazdem do Rosji reprezentantka USA słyszała przede wszystkim o tamtejszej mafii. Mówiąc te słowa Tayyiba Haneef głośno się śmieje. – Oczywiście przyjęte jest twierdzić, że w Rosji jest bardzo zimno – powiedziała. – Do tego po ulicach chodzą białe niedźwiedzie. Przyleciałam do Kazania w grudniu i zobaczyłam zieloną trawę.Mistrzostw świata w Japonii zespół USA nie może zaliczyć do udanych. Cztery lata wcześniej w Niemczech zdobył srebrny medal. – Wówczas wychodziło nam praktycznie wszystko – powiedziała Amerykanka. – Dlaczego tak się stało? Do Niemiec leciałyśmy bez jakichkolwiek planów, wyznaczonych celów. Miałyśmy tylko postarać się zagrać jak najlepiej. Grałyśmy ryzykownie, dla siebie, cieszyłyśmy się i dlatego doszłyśmy do finału. Kiedy doszłyśmy do fazy play-off, byłyśmy doskonale zgrane, uwierzyłyśmy we własne siły. Stałyśmy się bardzo silną drużyną.

W igrzyskach olimpijskich w Atenach ekipa USA przegrała w ćwierćfinale z Brazylią. W spotkaniu fazy grupowej przeciw Kubie Tayyiba Haneef uzyskała 41 pkt, bijąc rekord reprezentacji.

Przed tym meczem trener ustalając taktykę w której działania prawie wszystkich zawodniczek były podporządkowane temu, żeby mnie wyprowadzać na najbardziej dogodną pozycję do ataku – tłumaczy Haneef jak do tego doszło. – Tego wieczoru fortuna była przy mnie i to wyjaśnia ten wynik.

W collegu Tayyiba Haneef zajmowała się początkowo koszykówką. Jej cioteczna siostra Tari Phillips jest gwiazdą WNBA, przez pięć lat była centrem New York Liberty. – Zdecydowałam się na siatkówkę, gdyż uznałam, że w tym sporcie mam większe szanse i zdaje się nie pomyliłam – powiedziała wicemistrzyni świata z 2002 roku. – Szkoda, że w USA nie ma ligi. Wszyscy grają poza granicami kraju. Siatkówka jest popularna w collegach. Uwaga kibiców jest zwrócona na NBA, NHL i NFL.

Każdego dnia Tayyiba Haneef dzwoni do swego narzeczonego. W tym roku zamierzają pobrać się. Lubi śpiewać, tańczyć, słuchać muzyki. – Jestem człowiekiem, który kocha życie, cieszy się każdym jego aspektem – mówi. – Lubię żartować, być w centrum zainteresowania.

Najlepiej wypoczywa się jej w domu w Kalifornii. Lubi też spędzać wolny czas na Hawajach i w Australii. Nie była nigdy w Afryce i na Antarktydzie. Z Rosji do Kalifornii zabrałaby niektóre słodycze m.in. chałwę.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved