Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Rybak: W Częstochowie dokonaliśmy przełomu

Radosław Rybak: W Częstochowie dokonaliśmy przełomu

Po wygranej z AZS w Częstochowie Radosław Rybak wyglądał, jakby mu ktoś w środku zapalił neon. Po prostu promieniał szczęściem. Dziś, po meczu z Jadarem Radom, zamierza być równie szczęśliwy.

Siatkarz JW Construction AZS Politechnika jest ostatnio w znakomitej formie. Ale Radek Rybak potrafi nie tylko skutecznie atakować ze skrzydła.

Kiedy grał jeszcze w AZS Olsztyn, zapisał się na wydział weterynarii Akademii Rolniczo-Technicznej. Przez 5 lat Rybak, czynny zawodnik, zarywał po dwie noce w tygodniu, ale studia skończył z dyplomem lekarza weterynarii.Lider stołecznej drużyny jest także rolnikiem. Pod Rawą, skąd pochodzi, kupili z żoną działkę pod przyszły dom i okazało się, że gruntu mają więcej niż 1 ha, więc Radek został w urzędzie gminnym zarejestrowany właśnie jako rolnik.

Rybak, weterynarz, rolnik – wystarczy? Radkowi nie.

Atakujący Politechniki jest również myśliwym. Gdy pierwszy raz pochwalił się kolegom upolowaną dziką kaczką, był tak dumny, że został przezwany „Kaczką” i tak zostało.

Najczęściej ze strzelby Radek korzysta na parkiecie. Ze swojej słynnej „strzelby w ręce”. Układanie taktyki przez przeciwników Politechniki zaczyna się od pytania: jak zatrzymać „Kaczkę”? I nawet najlepsi rywale rzadko znajdują rozwiązanie tego problemu. Sezon dla „Inżynierów” zaczął się marnie, ale…

Po przyjściu trenera Skorka forma idzie w górę. W Częstochowie dokonaliśmy przełomu, „stuknęliśmy” zespół z pierwszej czwórki i teraz może być już tylko lepiej – zapewnia Rybak.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved