Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Asystel nie pozostawił złudzeń

Puchar CEV: Asystel nie pozostawił złudzeń

Podopieczne trenera Jerzego Matlaka już w pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu CEV zamknęły sobie drzwi do Final Four. Lider włoskiej Serie A Asystel Novara rozbił Naftę Piła 3:0.

Nafta podjęła walkę w całym spotkaniu jedynie w secie drugim gdzie objęła „chwilowe” prowadzenie 9:8. Kolejne partie były formalnością dla Włoszek, które nie pozostawiły najmniejszych złudzeń punktując Naftę.

W trzeciej odsłonie spotkania trener Asystelu Novara Alessandro Chiappini wprowadził na boisko cztery osiemnastoletnie zawodniczki, które pokazały, że potrafią skutecznie grać w siatkówkę. Złośliwi twierdzą, że Alessandro Chiappini, który jest poważnym kandydatek do objęcia funkcji trenera kadry siatkarek reprezentacji Polski chciał pokazać polskim kibicom, że jest uznanym fachowcem i nie chciał „odpuszczać” meczu.Początkowo Asystel zakładał grę „drugim składem” lecz wycofał się z tego planu. Najlepszą zawodniczką spotkania była Taismary Aguero – uważana przez wielu aktualnie za najlepszą zawodniczkę na świecie. W zespole Nafty, walkę z Asystelem podjęła jedynie Michela Teixeira. Rewanż 15 lutego o godz. 18:00 w Pile. Mecz zapewne przyciągnie sporą liczbę kibiców, gdyż na „stare śmieci” powróci Katarzyna Skowrońska.

Sant’Orsola Asystel Novara – Nafta Piła 3:0

(25:12, 25:20, 25:13)

Składy

Asystel: Bahar Mert, Anzanello, Skowrońska, Aguero, Osmokrovic, Spasojevic, Ballarini (libero) oraz Elli, Cecioni, Barcellini.

Nafta: Skorupa, Bednarek, Starzyńska, Chojnacka, Michela, Kosmatka, Kuehn (libero) oraz Wysocka, Manikowska.

W zespole pilskim zabrakło kontuzjowanej Beaty Strządały, która ma problemy z górnym odcinkiem kręgosłupa.

Zobacz również:

Wyniki 1/4 finału Pucharu CEV

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved