Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Politechnika wychodzi „z dołka”

PLS: Politechnika wychodzi „z dołka”

Siatkarze Politechniki Warszawskiej znajdują się na wyraźnej fali wznoszącej. Po ubiegłotygodniowym sensacyjnym zwycięstwie 3:2 nad AZS-em Częstochowa, tym razem pokonali Jadar Radom 3:1.

Mecz zaczęli od dwupunktowego prowadzenia gospodarze po udanych blokach na Marcinie Owczarskim. Zaraz jednak popełnili dwa błędy i był remis 2:2. Do końca seta żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na większe niż jednopunktowe prowadzenie. Przy stanie po 23 to Politechnika zdobyła pierwszą piłkę meczową po ataku Piotra Szulca, a trener przyjezdnej drużyny, Dariusz Luks, wziął czas. Radomianom udało się wyrównać po ataku ze środka Krzysztofa Makaryka, ale kolejny atak po bloku kapitana warszawskiej drużyny dał jej kolejną szansę na wygranie seta. Drużyna gości zdołała jeszcze wyrównać na 25:25 po ataku Owczarskiego, ale zaraz potem ten sam zawodnik posłał zagrywkę w aut i kolejna piłka setowa była dla warszawskiej drużyny. Tym razem gospodarze jej nie zmarnowali i skutecznym atakiem z przechodzącej Tomasz Kowalczyk zakończył seta wynikiem 27:25 dla Politechniki.

Początek drugiego seta też zaczął się od prowadzenia gospodarzy, dosyć szybko zrobiło się 4:1 dla nich. Ale udane ataki Sebastiana Pęcherza i Krzysztofa Makaryka oraz blok na Radosławie Maciejewiczu spowodowały, że na tablicy wyników znów pojawił się remis. Jednak po błędach w ataku radomskiej drużyny Politechnika wyszła na prowadzenie 6:4 i stopniowo budowała swoja przewagę do najwyższego w tym secie prowadzenia 11:7. Nie utrzymała jej jednak długo, gdyż goście zaczęli nadrabiać straty i po drugiej przerwie technicznej ponownie był remis 16:16. Przy stanie 18:17 dla „Inżynierów” Marcin Kocik skutecznie zaatakował, a potem zaserwował „asa” i to radomianie wyszli po raz pierwszy w tym secie na prowadzenie 18:19. Mimo że trener warszawian, Edward Skorek, wziął czas, przewaga gości wzrosła do dwóch punktów na 23:21. Nie pomogła też kolejne wzięta przez niego przerwa. Jadar wygrał tego seta 25:23.

Trzecia partia meczu zaczęła się od zdecydowanego prowadzenia radomian 3:0. Szkoleniowiec warszawskiej drużyny zdecydował się w tym momencie na zmianę rozgrywającego i za Marcina Drabkowskiego wszedł Grzegorz Łomacz, który na parkiecie został do końca spotkania. Po tej zmianie gospodarze zdołali dogonić przeciwnika, a od stanu 8:8 stopniowo powiększali swoja przewagę .Cały czas Politechnika utrzymywała bezpieczny kilkupunktowy dystans nad przeciwnikiem. Tę część meczu zakończył dwoma udanymi atakami Radosław Rybak na 25:19.

Czwarty set rozpoczęła twarda walka punkt za punkt aż do stanu 8:8. Wtedy gospodarze odskoczyli rywalowi. Mimo że po drugiej stronie siatki jak w ukropie uwijał się Sebastian Pęcherz zdobywając w tej partii dla swojej drużyny najwięcej punktów (jak i zresztą w całym meczu), to Jadar nie zdołał zremisować. Kiedy przy stanie 23:19 dla Politechniki gospodarze popełnili dwa błędy w ataku, pozostał jeszcze cień nadziei na piąty, rozstrzygający set. Ale atak Sebastian Pęcherza został zablokowany przez Tomasza Kowalczyka, co zaowocowało „matchballem” dla warszawian. Wprawdzie Anton Kulikowsky posłał przy swoim serwisie piłkę w aut, ale zaraz potem Piotr Szulc zakończył spotkanie. Politechnika wygrała tego seta 25:22 i cały mecz 3:1.

AZS Politechnika Warszawska – Jadar Sport S.A. Radom 3:1

(27:25, 23:25, 25:19, 25:22)

Politechnika: Tomasz Kowalczyk, Wojciech Jurkiewicz, Radosław Macierewicz, Radosław Rybak, Marcin Drabkowski, Piotr Szulc, Tomasz Drzyzga (libero) oraz Anton Kulikovsky, Marcin Malicki , Tomasz Wieczorek, Grzegorz Łomacz

Jadar: Marcin Kocik, Tomas Malcik, Krzysztof Makaryk, Sebastian Pęcherz, Marcin Owczarski, Arkadiusz Terlecki, Premysl Obrzdalek (libero) oraz Jarosław Macionczyk, Dallas Soonias, Maciej Pawliński