Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kompromitacja Andrzeja Niemczyka

Kompromitacja Andrzeja Niemczyka

Odrzucenie Andrzeja Niemczyka w pierwszym etapie selekcji to wyraźny policzek dla tej klasy trenera. Od razu widać, że nie chodziło o merytorykę, a pokazanie ze strony działaczy związku, iż były selekcjoner polskich siatkarek jest "persona non grata".

To wypowiedź jednego z internautów, który w taki sposób zareagował na odrzucenie kandydatury Andrzeja Niemczyka już w pierwszym etapie konkursu na stanowisko selekcjonera polskich siatkarek. Kibic – mając do tego pełne prawo – podszedł do tematu bardzo emocjonalnie. My jednak – jak każe dziennikarska rzetelność – postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego tak naprawdę kandydatura „Niemca” została oceniona negatywnie.

Zgodnie z regulaminem konkursu kandydaci byli zobowiązani nadesłać swoje CV, list – nazwijmy go umownie – motywacyjny i szczegółowy (podkreślmy to słowo) plan przygotowań naszych reprezentantek do igrzysk olimpijskich w 2008 roku. W PZPS, że to najważniejsza impreza sportowa najbliższych kilkunastu miesięcy, członkowie komisji ds. wyboru trenera reprezentacji kobiet wyjątkowo szczególnie przyjrzeli się właśnie ostatniej części złożonych aplikacji. Jak drogi Czytelniku wyobrażasz sobie rozpisany plan przygotowań naszej kadry na najbliższe dwa lata? Na pewno przynajmniej kilkanaście stron, na których dokładnie są przedstawione poszczególne etapy przygotowań. – I takie plany przygotowali niektórzy kandydaci – przyznał przewodniczący komisji ds. wyboru trenera reprezentacji kobiet, Marek Bykowski.A co przysłał Niemczyk? Wedle naszych informacji szkoleniowiec, który dwukrotnie poprowadził nasze „Złotka” do mistrzostwa Europy ograniczył się do wymienienia sześciu etapów przygotowań. Szkoleniowiec nie widział potrzeby dokładniejszego opisu. Dlaczego? O tym mówi sam zainteresowany w umieszczonym poniżej wywiadzie. Tak, czy inaczej, nie sposób określić tego dokumentu innym słowem niż „kompromitacja”.

Andrzej Niemczyk: Bardziej szczegółowy dokument można przygotować dopiero wtedy, gdy zna się – chociaż z grubsza – jakie środki finansowe są do dyspozycji na poszczególne okresy przygotowań. W przeciwnym wypadku jest to zwykłe ‚lanie wody’ i ‚koncert życzeń'”. Nie mogłem napisać nic więcej. Zresztą, cokolwiek bym napisał, to i tak ‚buraki’ ze związku wyrzuciłyby moje dokumenty do kosza. Waldemar Wspaniały już zadbał o to, abym nie mógł wrócić na stanowisko.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved