Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Edward Skorek podkręcił „Inżynierów”

Edward Skorek podkręcił „Inżynierów”

- Skąd nagle taka forma? – zastanawiali się sympatycy siatkówki po piątkowym sensacyjnym zwycięstwie siatkarzy Politechniki w Częstochowie nad Wkręt-Metem Domex. To trener Edward Skorek podkręcił „Inżynierów” i efekty już widać.


Stołeczny zespół zajmował ostatnie miejsce w tabeli. W sześciu ostatnich spotkaniach z rzędu zbierał baty od wszystkich w Polskiej Lidze Siatkówki, nie zdobywając nawet punktu.

Zaczęliśmy grać konsekwentnie. Popełniamy mniej błędów. Wreszcie wykorzystujemy kontrataki, poprawnie gramy w obronie, co było naszą piętą achillesową – wyjaśnia lider stołecznego zespołu Radosław Rybak.Ogromna zasługa w tym wszystkim nowego trenera Edwarda Skorka. „Szabla” przejął zespół „Inżynierów” przed miesiącem. Zaaplikował zawodnikom ciężkie i częstsze treningi. Więcej było zajęć na siłowni oraz na parkiecie z piłkami. Ćwiczono do znudzenia poszczególne elementy gry. Trener położył nacisk na odbiór oraz kontratak. Na pozycji libero ustawił Tomasza Drzyzgę, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Na tej pozycji na ogół występują doświadczeni gracze, tymczasem młody zawodnik gra bez kompleksów i spisuje się dobrze.

Skończyliśmy właśnie okres bardzo ciężkich treningów, więc fizycznie nie czujemy się najlepiej. Zmęczenie dość szybko daje o sobie znać. Na szczęście teraz czekają nas już lżejsze zajęcia i odzyskiwanie świeżości. Może być już tylko lepiej – zapewnia Rybak, który został uznany najlepszym zawodnikiem ostatniego meczu w Częstochowie.

Nie bez znaczenia był także fakt, że cały zespół przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych trenował wspólnie tylko przez tydzień. Do drużyny kupiono natomiast wielu nowych zawodników. Zabrakło więc czasu na zgranie. Gdy powoli siatkarze coraz lepiej zaczęli rozumieć się z rozgrywającym, Pavel Chudik doznał kontuzji.

Może za 10 dni będę gotowy do gry. Jestem jednak przekonany, że nawet beze mnie zespół stać na zajęcie szóstego miejsca przed rundą play-off – uważa Chudik, którego na parkiecie zastępuje, i to bardzo dobrze, grający asystent SkorkaMarcin Drabkowski.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved