Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Białostockie siatkarki lepsze od lidera z Białorusi

Białostockie siatkarki lepsze od lidera z Białorusi

Białostockie siatkarki wygrały wczoraj 4:1 w pierwszym sparingu z liderem białoruskiej ekstraklasy Minczanką Mińsk. Obu ekipom od początku zdarzały się momenty bardzo słabej gry w przyjęciu i ataku.

W pierwszym secie białostoczanki przegrywały już 6:11, by dość szybko odrobić straty i wygrać bez trudności do 22. Niestety, po zmianie stron spisywały się fatalnie od początku do końca i przegrały do 16. W trzeciej partii też im nie szło, dlatego trener Marian Kardas dokonał zmian (Hendzel za Sachmacińską, Palczewska za Plutę, Skowrońska za Szeszko). Drużyna Pronaru Zeto Astwa AZS przegrywała 3:11, ale przejęła inicjatywę i doprowadziła do wyrównanej końcówki, którą wygrały do 27. Już do końca meczu białostoczanki nadawały ton rywalizacji zwyciężając i czwartą (25:22), i piątą (15:8) partię.

W meczu ćwiczy się inaczej niż na treningu, inne jest zaangażowanie, nerwowość – podsumował Kardas. A przeciwnik prezentuje podobny poziom, jak te ekipy z dolnej połówki LSK, z którymi musimy wygrywać.W środę o godz. 18.15 w sali SP 50 przy ul. Pułaskiego zespoły rozegrają rewanż. A w sobotę do Białegostoku przyjeżdża Aluprof Bielsko-Biała.

Skład Pronaru: Sachmacińska, Pluta, Szeszko, Koczorowska, Kosek, Pycia, Saad (libero) oraz Hendzel, Baran, Palczewska, Skowrońska, Kalinowska.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved