Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 13. kolejki ekstraklasy greckiej

Strefowe podsumowanie 13. kolejki ekstraklasy greckiej

Na czele tabeli greckiej ekstraklasy mężczyzn po trzynastu kolejkach wciąż znajduje się Panathinaikos Ateny. Awans na trzecie miejsce zanotowała drużyna P.A.O.K. Saloniki, spychając tym samym Iraklis o oczko niżej.

Zespół Ethnikos przegrał kolejny mecz w rozgrywkach greckiej ekstraklasy. Tym razem ulegli wyżej notowanym Panellinios 1:3. Gospodarze byli górą jedynie w trzeciej partii, którą wygrali do 22. Pozostałe sety padały pewnym łupem Panellinios. Przewaga gości była szczególnie widoczna w pierwszej i ostatniej odsłonie, w których prowadzili od początku do końca. Dzięki tej wygranej Panellinios awansował na szóste miejsce w tabeli.

Ethnikos – Panellinios 1:3 (18:25, 21:25, 25:22, 19:25)

Większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli siatkarze Olympiacosu Pierus. Po pożegnaniu się z rozgrywkami Ligi Mistrzów mogą się już skupić na krajowych spotkaniach. Mecz z Lamią był zacięty jedynie w trzeciej, ostatniej partii, która zakończyła się wygraną gospodarzy 25:22. Wcześniejsze dwa sety to dominacja Olympiacosu przez cały czas. Po porażce Lamia spadła na 9. miejsce w tabeli, zaś Olympiacos tak jak wcześniej zajmuje fotel wicelidera.

Olympiacos Pireus – Lamia 3:0 (25:20, 25:17, 25:22)

Do małej niespodzianki doszło podczas tego weekendu w Atenach, gdzie miejscowy AEK podejmował Iraklis Saloniki. Gospodarze po pięciosetowej walce zwyciężyli 3:2 i awansowali o jedno miejsce w tabeli. Ich przeciwnicy spali natomiast na 4. miejsce. Jednak po dwóch rozegranych setach nikt nie przypuszczał, że spotkanie wygrają gospodarze. Było bowiem 2:0 dla Iraklisu. Potem coś zatrzymało się w zespole gości, a do ataku ruszyli siatkarze AEK. W tie-breaku gospodarze wygrali już dosyć łatwo 15:9.

AEK Ateny – Iraklis Saloniki 3:2 (18:25, 20:25, 25:20, 25:23, 15:9)

Zwycięstwo, okupione stratą tylko jednego seta, odnieśli siatkarze Panathinaikos Ateny. Po długiej, bardzo wyrównanej walce oddali rywalom tylko trzeciego seta, który zakończył się wynikiem 32:30 dla Patron. Pozostałe partie wygrywali liderzy greckiej ekstraklasy bez większych problemów. Dominacja gości była widoczna szczególnie w końcówkach każdego z wygranych setów.

E.A. Patron – Panathinaikos Ateny 1:3 (21:25, 20:25, 32:30, 21:25)

Przedostatni zespół greckiej ekstraklasy mężczyzn – A.O. Orestiada wreszcie zwyciężył. Udało się to po zaciętym boju z Arisem Saloniki. Potrzeba było jednak do tego rozegrania pięciu setów. Każda z drużyn wygrywała na przemian po jednym. W piątym secie pewnie i bez problemów zwyciężyli goście 15:8. Mimo to Orestiada wciąż pozostaje na 11. miejscu w tabeli, ze stratą dwóch punktów do Ethnikos.

Aris Saloniki – A.O. Orestiada 2:3 (25:21, 22:25, 21:25, 25:14, 8:15)

Wygrana P.A.O.K. Saloniki z ostatnią drużyną tabeli A.O. Pagratiou pozwoliła im na awans na trzecie miejsce w tabeli. Przewaga P.A.O.K. była szczególnie widoczna w drugiej partii, wygranej do 15. Pagratiou było górą jedynie w trzeciej partii, a wygraną 25:22 zawdzięczają dobrej dyspozycji w końcówce. Wygrywanie po jednym secie na mecz to jednak zbyt mało, aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

P.A.O.K. Saloniki – A.O. Pagratiou 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 25:21)