Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Strefowe podsumowanie 1/4 MP juniorek i juniorów

Strefowe podsumowanie 1/4 MP juniorek i juniorów

Ćwierćfinały MP juniorek za nami. Do półfinałów w komplecie awansowały medalistki z ubiegłego roku. Dobiegły końca turnieje juniorów. Awansowało sześciu zeszłorocznych finalistów.

Juniorki

W grupie I triumfował zespół UKS179 Łódź. Łodzianki bez problemu pokonały wszystkich przeciwników zajmując pierwsze miejsce w grupie i zapewniając sobie prawo organizowania turnieju półfinałowego. Z drugiego miejsca awansowała KS Armatura Kraków. Fatalną formę zaprezentowały reprezentantki ubiegłorocznego finalisty Stali Mielec, które przegrały wszystkie swoje mecze.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorek w Ostrowcu Św.Sporą niespodziankę sprawiły zawodniczki UKS SMS Łódź, wygrywając wszystkie spotkania w grupie. Drugie miejsce zajęły młode zawodniczki TS Wisła Kraków. Zespoły z Łańcuta i Sandomierza zakończyły rozgrywki na poziomie ćwierćfinału.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorek w Krakowie

W grupie III wystąpiły tylko trzy zespoły, bowiem drużyna z Podlasia nie przyjechała do Warszawy. W turnieju triumfowały zawodniczki UMKS MOS Wola Warszawa, wyprzedzając Szóstkę Biłgoraj, która awansowała z 2. miejsca.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorek w Warszawie

Prawdziwą batalię stoczyły zespoły podczas turnieju w Białymstoku. Każdy z czwórki: AZS Białystok, MKS Zryw Volley Iława, MUKS Sparta Warszawa i ubiegłoroczny finalista MP – AZS UMCS TPS Lublin liczył na awans. Zwyciężyły juniorki z Lublina, przed Spartą. Gospodynie, pomimo heroicznej walki, zajęły ostatnie miejsce w turnieju.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorek w Białymstoku

Turniej w Gdańsku wygrały podopieczne Witolda Jagły wygrywając wszystkie mecze po 3:0. Drugie miejsce zajęły mistrzynie Polski poprzedniego sezonu – KS Pałac Bydgoszcz.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorek w Gdańsku

Rywalizacja w grupie VI przebiegała pod dyktando PTPS Nafta Piła. Pilanki w spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju pokonały drużynę TKS-T Budowlani Toruń 3:1.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorek w Pile

W Sulechowie bez straty seta awansowały z pierwszego miejsca obrończynie srebrnego medalu KS Gwardia Wrocław. Drugie miejsce zajął zespół z Bielska – Białej. Gospodynie, pomimo znakomitego pierwszego meczu, nie miały „nic do powiedzenia” z koleżankami z bardziej renomowanych klubów.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorek w Sulechowie

Również w Dąbrowie bez straty seta do dalszych gier awansowała drużyna MMKS Dąbrowa Górnicza. O drugie miejsce walczyły zawodniczki z Jawora i Kluczborka. Obronną ręką wyszły te pierwsze i to właśnie je zobaczymy w dalszym etapie rozgrywek.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorek w Dąbrowie Górniczej

Szesnaście drużyn, które wywalczyły awans, zagra w czterech turniejach półfinałowych. Odbędą się one w Łodzi, Warszawie i Lublinie, w dniach 16-18 lutego. W tabeli podane są drużyny uczestniczące w poszczególnych turniejach (gospodarz na 1. miejscu)

Gr. I
UKS 179 Łódź
Szóstka Biłgoraj
Energia Gedania Gdańsk
Aluprof Bielsko Biała

Gr. II
UKS SMS Łódź
Sparta Warszawa
Nafta Piła
Olimpia Jawor

Gr. III
MOS Wola Warszawa
Armatura Kraków
Gwardia Wrocław
Pałac Bydgoszcz

Gr. IV
AZS TPS Lublin
Wisła Kraków
MMKS Dąbrowa Górnicza
Budowlani Toruń

Z każdej grupy do finałów mistrzostw Polski awansują po dwa pierwsze zespoły.


Juniorzy

W grupie I bez straty seta zwyciężyli obrońcy tytułu mistrzowskiego – Skra Bełchatów. Drugie miejsce zajęli vice-mistrzowie Podkarpacia KS Błękitni Ropczyce.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorów w Bełchatowie

W rzeszowskim turnieju już w sobotę było wiadome, że do półfinału awansują gospodarze oraz MKS Andrychów. O pierwszym miejscu w grupie zadecydował zacięty pięciosetowy bój, wygrany ostatecznie przez Resovie.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorów w Rzeszowie

W grupie III, był zdecydowany faworyt – MOS Wola Warszawa. Warszawiacy nie zawiedli, awansowali dalej z 1. miejsca. UKS Chemik Olsztyn, w bezpośrednim meczu pokonał 3:1 gospodarzy, co zapewniło jej awans z 2. miejsca.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorów w Białej Podlaskiej

Niezwykle mocny jest AZS Olsztyn, co udowodnił wynikami w turnieju gr. IV, którego był gospodarzem. Olsztynianie przypieczętowali 1. miejsce w grupie, ostatnim meczem turnieju, z Dojlidy Białystok. Drugie miejsce zajęli gracze Jadru Radom.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorów w Olsztynie

Ubiegłoroczny finalista Joker Piła, bez większych problemów awansował do kolejnej fazy rozgrywek. W spotkaniu decydującym o drugim miejscu, gospodarze – Maraton Świnoujście niesiony dopingiem miejscowych kibiców pokonał w tie-breaku GTS Gdańsk.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorów w Świnoujściu

W grupie VI wszystko jasne było już w sobotę. W niedzielę rozegrano mecz o pierwsze miejsce, w którym BKS Chemik Bydgoszcz pewnie pokonał MKS Kania Gostyń i zajął pierwsze miejsce w grupie.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorów w Bydgoszczy

Wrocławski turniej, miał trzy wyrównane zespoły. MMKS Dąbrowa Górnicza, KS Gwardia Wrocław, GTPS Gorzów Wielkopolski stoczyły ciekawą walkę o dwa premiowane awansem miejsca. Wygrał MMKS przed gospodarzami. Tak więc w gronie półfinalistów zabraknie ubiegłorocznego finalisty GTPS Gorzów Wielkopolski.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorów we Wrocławiu

Z ostatniej grupy do półfinału awansowały Delic Pol Norwid Częstochowa, MMKS Kędzierzyn-Koźle. W decydującym spotkaniu gospodarze przegrali z Delic Polem 1:3. Drużyny z Wałbrzycha i Sulechowa nie włączyły się do walki o awans.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorów w Kędzierzynie-Koźlu

Szesnaście drużyn, które wywalczyły awans, zagra w czterech turniejach półfinałowych. Odbędą się one, podobnie jak w zeszłym sezonie, w Bełchatowie, Rzeszowie, Warszawie i Olsztynie, w dniach 16-18 lutego. W tabeli podane są drużyny uczestniczące w poszczególnych turniejach (gospodarz na 1. miejscu)

GR I
Skra Bełchatów
Chemik Olsztyn
Joker Piła
Gwardia Wrocław

GR II
Resovia Rzeszów
Jadar Radom
Chemik Bydgoszcz
MMKS Kędzierzyn-Koźle

GR III
MOS Wola Warszawa
Błękitni Ropczyce
MMKS Dąbrowa Górnicza
MMKS Maraton Świnoujście

GR IV
AZS Olsztyn
MKS Andrychów
Delic-Pol Norwid Częstochowa
Kania Gostyń

Z każdej grupy do finałów mistrzostw Polski awansują po dwa pierwsze zespoły.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved