Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ryszard Bosek: Straciliśmy nasz charakter

Ryszard Bosek: Straciliśmy nasz charakter

Czujemy się fatalnie, proszę nas o nic nie pytać - mówili siatkarze Jastrzębskiego Węgla po porażce z Resovią Rzeszów. To już drugi przegrany mecz z rzędu, więc nastroje w drużynie nie mogą być dobre. A już za dwa dni przyjdzie im się zmierzyć w Pucharze CEV z Copra Piacenza.

Po dwóch ostatnich spotkaniach nie ma kryzysu w drużynie. Słaba postawa nie wynikała też ze zmęczenia. Wiem to na pewno, bo na treningach wszyscy spisują się bardzo dobrze. Powiem tak: spodziewaliśmy się, że taka sytuacja prędzej czy później będzie miała miejsce, bo nikt nigdy nie wygrywa wszystkich spotkań – mówi katowickiemu „Sportowi” Ryszard Bosek.

Gdzie więc tkwi problem?Ryszard Bosek: – Na pewno nie w przygotowaniu, bo jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, tylko w psychice. W ostatnich meczach straciliśmy nasz charakter. Sporym utrudnieniem jest też choroba Grzegorza Szymańskiego. To wbrew pozorom stanowi duży problem, bo on jest często wykorzystywany w ataku. Niemniej jeden nie wygrywa meczu.

I co zamierza pan teraz zrobić?

Ryszard BosekPrzede wszystkim trzeba poprawić naszą psychikę. A jak? Nie mogę powiedzieć. Może nie pójdziemy na piwo, jak niektórzy mogą sugerować, ale na pewno wszyscy muszą zrozumieć, że aby wygrywać trzeba grać. Odpowiedzialność wszystkich zawodników to jeden z ważniejszych elementów w siatkówce. W sobotę on na pewno zaszwankował. Reakcja na te działania musi być pozytywna, bo nie mamy innego wyjścia.

*Więcej z Sporcie

źródło: Sport, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved