Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kluczem do zwycięstwa nad Olsztynem tylko silna zagrywka

Kluczem do zwycięstwa nad Olsztynem tylko silna zagrywka

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie grali z PZU AZS Olsztyn trzykrotnie. Dwa razy wygrali w Pucharze CEV i w lidze przegrali 3:1. Teraz radzą siatkarzom Resovii jak pokonać trzeci zespół PLS.

Z Olsztynem znamy się już chyba na wylot – mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Dawid Murek. – Te dwa zwycięskie mecze wygraliśmy w końcówkach, ale muszę przyznać, że to bardziej Olsztyn te spotkanie przegrał na własne życzenie. My nie graliśmy idealnie i nie mieliśmy zbytnio żadnego złotego środka na grę rywali. Resovia chcąc z nimi skutecznie powalczyć musi zagrywać bardzo ostro, bo Olsztyn dysponuje bardzo dobrym przyjęciem i jak się ich nie odrzuci od siatki to są bardzo duże problemy. Paweł Zagumny to prawdziwy wirtuoz rozegrania i czeka Resovię bardzo trudna przeprawa. Na pewno nie stoją na straconej pozycji ale muszą zagrać nie gorzej niż z nami – twierdzi Murek.

Nic dobrego w środowej konfrontacji nie wróży rzeszowianom środkowy Jastrzębskiego Węgla, Daniel Pliński. – Życzę Resovi jak najlepiej, ale niestety obawiam się, że Olsztyn wygra 3:0 lub 3:1 – mówi wicemistrz świata z Japonii. – Z tego względu, że jest tam ”Guma” (Paweł Zagumny – przyp. red.) i grają na bardzo dobrym przyjęciu. Nawet jak się zdarzą jakieś błędy to Paweł potrafi je dokładnym dograniem zatrzeć. Zauważyłem, też taką prawidłowość w tym sezonie, że drużyny grające przed własną publicznością bardziej się męczą niż na wyjazdach. Nas Resovia pogrążyła zagrywką szybująca tzw. brazylijką, ale Bąkiewicz czy Amerykanin Lambourne nie powinni mieć z nią większych problemów. Trochę słabiej przyjmuje Tanik, ale ”Guma” i tak bezbłędnie dogrywa. Resovia musi zaryzykować i postawić na bardzo mocny serwis, który musi być skuteczny bo w innym wypadku nie daje im większych szans – kończy Daniel Pliński.

źródło: inf. własna, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved