Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Powalczymy z Piacenzą

Dawid Murek: Powalczymy z Piacenzą

Trzon Jastrzębia mają stanowić w tym sezonie Pliński, Kadziewicz i Murek. Reprezentacyjni środkowi przeżywają kryzys formy, a Murek wciąż szuka dyspozycji sprzed kontuzji. Jak w tej sytuacji jawią się szanse zespołu w konfrontacji z Copra Piazenzą, w ¼ finału Pucharu CEV?

Prawdę mówiąc, nasze szanse nie są zbyt duże, ale będziemy walczyć, żeby „wyszarpać” im przynajmniej seta, może nawet dwa – mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla. – Zobaczymy jak mecz się ułoży. Jeżeli zagramy swoją siatkówkę, a jesteśmy w stanie to zrobić, bo mamy przecież w swoim składzie prawie połowę reprezentacji Polski, a przede wszystkim naprawdę dobrych zawodników, to powinno być dobrze. Musimy jednak porządnie zebrać się w sobie, i pokazać, że jesteśmy zespołem.

Murek przyznał, że brak Nikoli Grbića na rozegraniu jest pewnym osłabieniem zespołu z Włoch. – Jest to zawodnik, który przede wszystkim bardzo dobrze rozgrywa, ale również pomaga najwięcej z wszystkich w utrzymaniu równej gry zespołu. My jednak przede wszystkim będziemy się koncentrować na zawodnikach, którzy będą na boisku, a przecież jest na kim.Jak twierdzi podpora wicemistrzów Polski, kluczem do pokonania Piacenzy będzie na pewno wykorzystanie słabego przyjęcia u rywali – Najsilniejszą stroną Piacenzy jest atak. Mają bardzo dobrych atakujących, których jest niezwykle trudno zatrzymać, Natomiast ich najsłabszym punktem jest z całą pewnością przyjęcie. My wprawdzie mamy ostatnio problemy z zagrywką, ale w tym meczu na pewno będziemy ryzykować zagrywką i zagrywać mocno. Jak przegramy z Piacenzą, to świat się nie zawali, bo to przecież bardzo dobry zespół. Przede wszystkim powinniśmy wyjść na luzie, z założeniem, że nie musimy wygrać za wszelką cenę.

Pierwszy mecz pomiędzy obydwoma zespołami rozegrany zostanie już w czwartek, we Włoszech.

* Z zawodnikiem rozmawiała Ilona Kobuc – SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved