Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS w środę we Wrocławiu, w piątek w Rzeszowie

AZS w środę we Wrocławiu, w piątek w Rzeszowie

W środe Wkręt-Met Domex AZS zagra we Wrocławiu z Gwardią, w piątek w Rzeszowie zmierzy się z Resovią. Kilka dni temu obawy budziłoby tylko to drugie spotkanie. Jednak po porażce we własnej sali z Politechniką Warszawa nie wiadomo, co sądzić o formie AZS-u.

Mimo wszystko trudno sobie wyobrazić, aby zespół miał nie uporać się z wrocławianami. Gwardia, chociaż uzbierała więcej punktów niż warszawska Politechnika, ma – teoretycznie – znacznie mniejszy potencjał od zespołu ze stolicy. W jej szeregach nie ma głośnych nazwisk. Ostatnio częstochowscy kibice mogli usłyszeć o Bartoszu Janeczku. Młody, wychowany w częstochowskim Delic-Polu przyjmujący zbiera dobre recenzje. Przekonamy się, jak wypadnie w meczu przeciwko AZS-owi, w którym mógł grać, ale – jak mówił prezes Andrzej Szewiński – miał zbyt wygórowane wymagania.

Siedem punktów dzisiejszy rywal AZS-u zdobył, wygrywając w Kędzierzynie 3:0, pokonując 3:1 Chemika Bydgoszcz i przegrywając 2:3 w Warszawie.Do Wrocławia częstochowianie mają pojechać jeszcze bez chorego Roberta Szczerbaniuka. – Lekarz twierdzi, że jest trochę za wcześnie na to, aby Robert jechał z nami – mówi drugi trener AZS-u Radosław Panas. – Raz, że on sam nie jest jeszcze do końca zdrowy, a poza tym – jako że to jest wirus – mógłby zarazić resztę drużyny. Na szczęście pozostali do niedawna chorzy są już w pełni sił.

Środkowy AZS-u najpewniej dołączy do drużyny w Rzeszowie. Zespół po spotkaniu z Gwardią nie wraca już do Częstochowy. W czwartek rano prosto ze stolicy Dolnego Śląska akademicy jadą do Rzeszowa. – Wiadomo, że po wpadce z Politechniką chcemy zatrzeć złe wrażenie, jakie pozostawiliśmy – mówi Panas. – We Wrocławiu liczy się tylko wygrana za trzy punkty, a w Rzeszowie chcemy powalczyć o odrobienie poniesionych u siebie strat.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved