Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Andrzej Niemczyk: Z PZPS nie chcę mieć nic wspólnego

Andrzej Niemczyk: Z PZPS nie chcę mieć nic wspólnego

PZPS odrzucił już 11 kandydatur na przyszłego selekcjonera, w tym ofertę jedynego Polaka Andrzeja Niemczyka. – Z Polskim Związkiem Siatkówki nie chcę mieć nic wspólnego - mówi były selekcjoner reprezentacji.

Nie mógłbym tu pracować. Swą kandydaturę na trenera zgłosiłem tylko dlatego, bo chciałem być w porządku wobec dziewczyn. I tak wiedziałem, że nie mam większych szans – podsumował konkurs Andrzej Niemczyk, który prowadził kadrę w latach 2003-2006. Za jego kadencji Polska dwukrotnie sięgała po mistrzostwo Europy (w 2003 roku w Turcji i w 2005 w Chorwacji). Podał się do dymisji 1 września 2006 po słabych występach w World Grand Prix. Kilka dni wcześniej usunął z kadry jedną z jej najlepszych zawodniczek Małgorzatę Glinkę. Swą ponowną kandydaturę zgłosił, gdyż został namówiony przez siatkarki.

Na nowego selekcjonera reprezentacji zgłosiło się 15 trenerów. PZPS odrzucił już jedenaście kandydatur, w tym właśnie Andrzeja Niemczyka. Do końca lutego spośród czterech pozostałych osób zostanie wybrany nowy trener. Jedno jest pewne, następny opiekun Złotek nie będzie pochodził z Polski. PZPS wybierze trenera spośród trzech Włochów (Giuseppe Cuccariniego, Alessandro Chiappiniego, Marco Bonity) i Kubańczyka Juana Jesusa Diaza Morino.Największą szansę ma Włoch Marco Bonita. Ale o wyborze zadecyduje wydział szkolenia na czele z Markiem Bykowskim – powiedział prezes związku Mirosław Przedpełski.

Bonita wcześniej pracował z reprezentacją żeńską Włoch. Podobnie jak Niemczyk, zrezygnował ze swojej funkcji po nieudanym World Grand Prix w 2006 roku. Miał także konflikt z czterema czołowymi zawodniczkami. Charyzmatyczny szkoleniowiec zdobył z Włoszkami mistrzostwo świata (2002) i dwa wicemistrzostwa Europy. Obecnie pracuje w drugoligowym męskim zespole Cavriago. Jego kontrakt kończy się już w kwietniu i wtedy, jak sam przyznaje, mógłby podjąć pracę z naszą kadrą.

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved