Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pretensje do PZPS zespołu z Białegostoku

Pretensje do PZPS zespołu z Białegostoku

Pronar przegrał wyjazdowy mecz z Centrostalem 1:3. Po spotkaniu trener białostoczanek, Marian Kardas, miał pretensje do PZPS o wyznaczenie na ten mecz arbitra z Poznania, gdyż AZS Pronar Białystok sąsiaduje w tabeli z AZS AWF Poznań.

Mam pretensje do PZPS za wyznaczenie na to spotkanie jako sędziego głównego arbitra z Poznania, Jacka Brońskiego. Mam zastrzeżenia do jego decyzji, obsadzający powinni wiedzieć, że właśnie my sąsiadujemy z poznaniankami w tabeli – twierdził po meczu trener Marian Kardas.

Opinię szkoleniowca podzieliła kapitan zespołu Joanna Szeszko, dodając, że w każdej partii arbiter mylił się na niekorzyść przyjezdnych. – Przegrałyśmy o włos. W każdym secie dołożyli swoje punkty sędziowie, krzywdząc moją drużynę – mówi kapitan Pronaru, a jej trener dodał: – Oprócz tego pierwszego seta byliśmy lepszym zespołem niż rywalki. Jak można wyznaczać na nasz mecz arbitra z miasta, z którego zespół jest naszym bezpośrednim rywalem o wejście do ósemki?! Widzę, że trzeba zgodnie z zasadami spuścić beniaminka z ligi.

Marian Kardas w czasie meczu pracę arbitrów ocenił słowem „kabaret”. Regulamin LSK zabrania szkoleniowcom komentowania decyzji sędziów. – Cóż, może dostanę jakąś karę. Gdy sety są tak wyrównane i w decydującej chwili odbiera się nam punkt, przesądza to wynik meczu i trudno na ten temat nic nie powiedzieć – powiedział trener Pronaru-Zeto Astwa.

Jeżeli były jakieś pomyłki to w dwie strony – mówi z kolei Piotr Makowski, trener Centrostalu.

źródło: Gazeta Współczesna, gazeta.pl, sports.pl