Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piąta porażka z rzędu Chemika Police

Piąta porażka z rzędu Chemika Police

Porażka 1:3 z KSZO Ostrowiec nie może nikogo cieszyć, ale w sobotnim spotkaniu ważniejsze było zachowanie policzanek. A z tego trener Mariusz Bujek był zadowolony.

Walczyliśmy jak za starych, dobrych czasów – przyznał szkoleniowiec. – Drugi set wyszarpaliśmy, w trzecim też byliśmy bardzo blisko, ale niefrasobliwość jednej z dziewczyn kosztowała nas przegraną w secie.

Bujek nie chciał zdradzić, która z podopiecznych zawaliła trzecią partię. Nie ma to większego znaczenia, ale pokazuje, że trener nadal emocjonalnie jest bardzo związany z zawodniczkami. Gdy po porażce z Legionovią jego posada wisiała na włosku, nie bronił się wskazywaniem winowajczyń w drużynie. Nie chciał ich również karać finansowo. Działacze zaufali więc szkoleniowcowi i liczyli na poprawę gry.

Przegraliśmy i nie ma się z czego cieszyć, ale zrobiliśmy krok do przodu. Walczyliśmy – podkreśla Bujek . – Ja w swoje dziewczyny wierzyłem, wierzę i wierzyć będę. Mecz w Ostrowcu utwierdził mnie w przekonaniu, że będzie z nami lepiej. Ziarenko nadziei jest zasiane.

W Ostrowcu zabrakło Katarzyny Ostrowskiej , która zmaga się z kontuzją kolana. Według trenera gdyby zagrała, wynik byłby odwrotny.

Najgorsze jest to, że nie wiem nawet, czy Kasia wróci do naszego zespołu, bo kontuzja jest poważna – mówi Bujek .

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za doping Klubowi Kibica, jaki dzisiaj mieliśmy okazję usłyszeć i który bardzo pomógł dziewczynom w trudnym momencie jaki miały w trzecim secie. Dlatego też mówię jak mówię, gdyż musiałem przekrzykiwać kibiców dzisiaj na hali, ponieważ dopingowali wspaniale – mówił po meczu trener AZS KSZO Jarosław Bodys .

Zgubiliśmy w trzecim secie pięć , sześć punktów. Na pewno bardzo niepoprawnie rozegrane ustawienie, wtedy kiedy mieliśmy tylko dwie atakujące z pierwszej linii. Police ewidentnie to wykorzystały, zablokowały skrzydła i stad te punkty poszły w drugą stronę – uważa Bodys .

Przewaga z tak broniącymi Policami – bo mimo iż wygraliśmy dzisiaj ten mecz – bo trzeba przyznać, że Police bardzo dobrze bronią jeżeli chodzi o grę w polu. Natomiast czwarty set zagrany już bardzo spokojnie, już mniej więcej wiedzieliśmy jak się ustawić do poszczególnym atakujących drużyny przeciwnej, choć i my i Police graliśmy nowym ustawieniem niż w pierwszej rundzie. Dziewczyny zagrały już tak bardziej z wyrachowania niż pod publikę i jak widać to się opłacało, bo zdobyliśmy komplet punktów z czego się bardzo cieszymy. Jeśli chodzi o Libero Magdę Kosiarską – to zagrała rzeczywiście bardzo dobry mecz – dodał szkoleniowiec KSZO.

Za tydzień policzanki podejmą UMKS Łańcut, który wyprzedza nasz zespół o dwa punkty. UMKS sprawił w tej kolejce niespodziankę, urywając punkt liderkom z Krakowa.

źródło: gazeta.pl, kszo.info