Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mazowieckie zespoły juniorskie w półfinałach

Mazowieckie zespoły juniorskie w półfinałach

W komplecie awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski mazowieckie zespoły juniorskie. Swoje ćwierćfinałowe grupy wygrały zespoły MOS Wola, zaś Jadar Radom i Sparta Warszawa zajęły drugie miejsca.

Za dwa tygodnie na Woli odbędą się dzięki temu dwa turnieje półfinałowe!

Cztery juniorskie zespoły z Mazowsza bez większych problemów awansowały do półfinałów mistrzostw Polski. Turnieje wygrały oba zespoły MOS Wola. Na wyżyny umiejętności wzbiły się juniorki z Rogalińskiej, które w decydującym meczu okazały się lepsze od Szóstki Biłgoraj. Sukces to tym cenniejszy, że wszystkie zawodniczki w składzie ekipy z Lubelszczyzny grają na szczeblu II ligi.

Po przegranych pierwszych dwóch setach, w pewnej chwili karta się odwróciła. Receptą na sukces okazała się ryzykowna, mocna zagrywka i wspaniały doping publiczności – radował się po meczu trener MOS, Artur Wójcik.

Sparta prowadząc w setach 2:1 z Białymstokiem, przegrywała w czwartej partii już 12:22, ale… zwyciężyła na przewagi. – Turniej pokazał, że zrobiliśmy postęp w grze obronnej, choć w niektórych interwencjach przeszkadzał nam niski sufit hali. Graliśmy odważnie na zagrywce, bardzo równo spisywał się również atak ze skrzydeł – relacjonuje szkoleniowiec Sparty, Krzysztof Winiewski.

W turnieju olsztyńskim promocję wywalczył Jadar. – Awansowali faworyci, choć w bezpośrednim meczu AZS przewyższał nas organizacją gry – stwierdził opiekun radomian, Wojciech Stępień. Pomimo epidemii grypy kapitalnie zaprezentował się MOS Wola w Białej Podlaskiej. Podopieczni Krzysztofa Felczaka, grając konsekwentnie i efektownie, oddali rywalom tylko jednego seta.