Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Publicystyka > Felietony > Komentarz bez ściemy: Piąty do brydża

Komentarz bez ściemy: Piąty do brydża

fot. archiwum

Zwycięstwo Resovii w Jastrzębiu odbierane jako sensacja tej kolejki PLS wywołało burzliwe dyskusje. Również w naszym cotygodniowym "Komentarzu bez ściemy" wynik tego spotkania nie mógł pozostać bez echa.

Świat stanął na głowie! Podczas 52. Konkursu Piosenki „Eurowizja” nasz kraj będą reprezentować: Rosjanka Sasha i Anglik David. Jakby tego było mało, to w eliminacjach wystąpiły jeszcze dwa… szwedzkie zespoły, a nikt z naszych rodaków nie odważył się zaśpiewać po polsku. Jestem daleki od nacjonalizmu, ale aż przykro było oglądać taki koncert.

Tym bardziej cieszy mnie postawa siatkarzy z Rzeszowa. Jan Such stworzył zespół oparty na „swojskim” klimacie. Co prawda w Resovii występuje trzech obcokrajowców, ale… Po kolei. Norweg Geir Eithun spisuje się słabo i na razie gra jakby go w ogóle nie było. Słowak Duszan Kubica od wielu sezonów występuje w polskiej lidze i można go spokojnie traktować jak „swego”, a na Czecha Karela Kwaśnickę wszyscy wołają Karol Kwaśnica.

Such mi imponuje. Jako jedyny trener w Polskiej Lidze Siatkówki nie wymienia po każdym sezonie połowy składu. Nie kupuje sześciu, siedmiu nowych zawodników. – Po co? – zapytał mnie podczas rozmowy, którą odbyliśmy kilka dni temu.Zatkało mnie… – Bo wszyscy tak robią – jedynie taka odpowiedź przychodziła mi do głowy. Ale przyznacie, że to głupia odpowiedź. Trener rzeszowian „szyje” z tego co ma. Klubu nie stać na wielkie transfery, więc szkoleniowiec postanowił dojść do sukcesu inną drogą niż jego koledzy po fachu.

Wysokoprężny silnik o pojemności ponad dwa litry, wspomaganie układu kierowniczego, ABS, komplet poduszek powietrznych, centralny zamek z pilotem, system nawigacji komputerowej – w taki sposób polscy policjanci opisali swój służbowy samochód marzeń. To wizja. A realia? Często kilkudziesięcioletnie Polonezy, które mają komplet poduszek, ale do… spania jak zdarzy się całonocna służba. Na pierwszy rzut oka Resovia przypomina właśnie taki Polonez.

Jednak Such poddał swój zespół – pozostając nadal w motoryzacyjnej tematyce – tuningowi. Udało się. Na razie rzeszowski Polonez pokonał częstochowskie Porsche, jastrzębskie Ferrari, a nadchodzi czas na olsztyńskie Lamborghini. – Jeszcze nie teraz – Such odpowiada na pytania związane z włączeniem się Resovii w walkę o mistrzostwo Polski. – Dopiero w przyszłym sezonie zaatakujemy.

Więcej odwagi Panie Janku. „Wielka Czwórka” myślała, że w tym sezonie spokojnie rozegra partyjkę w brydża. A tutaj pojawił się piąty! Jak tak dalej pójdzie, to rzeszowianie zrzucą ze stołka któregoś z faworytów, zajmą jego miejsce przy stoliku, wygrają licytację i staną się rozgrywającym w partii o nazwie „mistrzostwo Polski 2007”. Poniosło mnie?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Felietony, Komentarz bez ściemy

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved