Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Wygrana siatkarek AZS WSWFiT Białystok

II liga: Wygrana siatkarek AZS WSWFiT Białystok

AZS WSWFiT Białystok pokazał, że przy pełnej mobilizacji, może wygrać z każdym rywalem w swojej grupie. W sobotę po raz drugi w tym sezonie pokonał liderki - Czarnych Węgrów.

Białostoczanki miały jeden słaby moment w meczu. Przy stanie 13:13 w drugiej partii, kilkuminutowa przerwa na sprawdzenie ustawienia, wybiła je z rytmu. Fatalne przyjęcie zagrywki sprawiło, że w tej partii zdobyły już tylko dwa punkty.

W pozostałych częściach meczu były górą. W pierwszym secie uciekły rywalkom w końcówce. W trzecim zwycięstwo zapewniły BTPS-owi dwie serie trudnych serwisów Doroty Wierkin. W czwartej partii konsekwentna gra środkiem z wykorzystaniem Katarzyny Piwko i Urszuli Iwaniuk dała pewną wygraną, mimo ofiarnej postawy Czarnych w obronie.Mecz oglądała Aleksandra Drwięga, była zawodniczka Pronaru Białystok, aktualnie grająca w PLKS Pszczyna. Jej drużyna zmierza po mistrzostwo grupy 2. Zwycięzca tejże spotka się w play off z mistrzem grupy 3, być może Czarnymi lub naszym AZS-em. – Dziś AZS zagrał bardzo fajnie i wygląda na groźniejszy zespół niż Czarni. Ale z drugiej strony ta drużyna jest chimeryczna i potrafi męczyć się ze słabymi przeciwnikami – mówiła Drwięga.

AZS WSWFiT BTPS Białystok – Czarni Węgrów 3:1

(25:23, 15:25, 25:20, 25:17)

Składy:

AZS WSWFiT BTPS: Wierkin, Korol, Piwko, Gosko, Sasimowicz, Iwaniuk, Sobolewska (libero) oraz Szulborska.

Zobacz również:

Wyniki 17. kolejki 3 grupy II ligi kobiet

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved