Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Przed meczem Sokół Chorzów – Piast Szczecin

I liga: Przed meczem Sokół Chorzów – Piast Szczecin

fot. archiwum

Już we wtorek wielkie siatkarskie święto w Chorzowie. W meczu 18. kolejki I ligi kobiet Sokół podejmie ubiegłorocznego spadkowicza z LSK Piast Szczecin. Na tym meczu kibiców nie powinno zabraknąć

….. i to nie tylko z tego powodu, że na Śląsk przyjeżdża drużyna, która rok temu grała jeszcze w LSK. Drugim ważnym elementem jest to, że kibice w Chorzowie będą mogli zobaczyć w akcji trenera Piasta Ireneusza Kłosa, który jeszcze niedawno prowadził naszą kadrę siatkarek.

 

Bojowe nastroje panują w obu zespołach. Przyjezdne zdają sobie sprawę, iż wygrana we wtorkowym meczu z Sokołem i środowym z SMS-em pozwoli im przeskoczyć w tabeli klub z Dąbrowy Górniczej. Piaściary swoje ostatnie spotkanie rozegrały 20 stycznia kiedy to „rozjechały” w Łodzi ostatni w tabeli Start. Następne spotkanie z SMS-em zostało właśnie przełożone na 7 lutego. Zawodniczki miały czas na wyleczenie kontuzji, a tych w drużynie ze Szczecina było co nie miara. Prócz odpoczynku "piaściary" nie próżnowały i po raz kolejny w tym sezonie sparowały się z innym pierwszoligowcem Chemikiem Police. Punktowany trening wygrały szczecinianki 4:0. 

W Chorzowie również panują dobre nastroje. Po słabszym początku roku Sokół znów zaczął grać dobrze. Ostatnia fenomenalna wygrana w Bełchatowie z tamtejszą Skrą wzbudza wielki podziw. Chorzowianki przegrywając w czwartym secie  22:15 nie poddały się i wygrały go do 23. Piąta partia również należała do przyjezdnych. Siatkarki z Chorzowa grały do końca i ich trud został nagrodzony.

 

Jednak w meczu z Piastem zapewne już tak łatwo nie będzie. Chorzowianki muszą zagrać na maksimum swoich możliwości. Ani na chwile nie może wkraść się w ich grę rozluźnienie. W dużej mierze sukces gospodyń zależeć będzie od gry w obronie i dyspozycji atakujących Moniki Konsek i Agnieszki Starzyk. Choć i pozostałe zawodniczki muszą również zagrać tak jak potrafią najlepiej. Zdzisława Kania i jej team bardzo chcą się zrewanżować za porażkę w Szczecinie. Natomiast Piast przyjeżdża na Śląsk i Zagłębie po sześć punktów. Z iloma wyjedzie zobaczymy….

 

Początek spotkania o godzinie 16.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved