Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Energetyk Jaworzno – Joker Piła 2:3

I liga: Energetyk Jaworzno – Joker Piła 2:3

Nic nie wskazywało, że po porażce z Sosnowcem jaworznianie podejmą walkę w meczu z faworyzowanym Jokerem. Spotkanie zakończyło się w piątej partii wynikiem 18:20 dla gości!

Pierwsza partia zakończyła się wygraną zawodników Zbigniewa Błaszczaka i Jacka Sowy 25:22. W tej części spotkania Jaworznianie pokazali, że nie zapomnieli jak się mocno zagrywa czym odrzucili Pilan od siatki uniemożliwiając im kombinacyjne rozegranie piłki.

Drugi set był tak samo wyrównany co poprzedni z tą różnicą, że to goście wyszli z niego obronną ręką wygrywając tą partię 23:25. Wśród siatkarzy Sławomira Gerymskiego na uwagę zasłużyli (w drugiej odsłonie) środkowi Przemysław Lach oraz Jarosław Sobczyński.

Trzecia odsłona spotkania to kolejne zwycięstwo jaworznickich „Energetyków” 25:22. Bardzo dobrze zagrali Krzysztof Szopa, który był nie do zatrzymania przez blok „biało-niebiesk ich” oraz libero MCKiS Energetyk Jaworzno – Michał Jaszewski.

Kolejny set należał już całkowicie do zawodników z Piły, którzy gładko wygrali 25:17. Na szczęście „Energetyczni” nie załamali się przed tie-breakiem i nawiązali walkę z Pilanami co znacznie podniosło atrakcyjność widowiska.

Piąty i ostatni set zakończył się po błędzie dotknięcia siatki w bloku przez Marka Nowaka – 18:20 dla trzeciej drużyny ligi.

MCKiS Energetyk Jaworzno – Joker Piła 2:3

(25:22, 23:25, 25:22, 17:25, 18:20)

Składy:

MCKiS Energetyk Jaworzno: Antosik, Nowak, Kostecki, Skrzypiński, Pietryka, Szopa, Jaszewski (libero) oraz Bielicki, Tepling, Golec