Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > BKS chętny do organizacji finału Pucharu Polski

BKS chętny do organizacji finału Pucharu Polski

W wyjątkowej formule, z udziałem ośmiu drużyn, ma się odbyć finałowy turniej o Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet. Decyzję o przyznaniu organizacji turnieju podejmie szefostwo Ligi Siatkówki Kobiet.

Do konkursu ofert, bowiem wg tej procedury zostanie wybrany gospodarz pucharowej imprezy, zamierza zgłosić się BKS Stal. – Chcemy przedstawić najkorzystniejszą ofertę – mówi dyrektor bielskiego klubu, Ryszard Bortliczek. Mamy świadomość kosztów organizacji i wiemy, że bez pomocy sponsorów i władz miasta będzie nam ciężko przedstawić konkurencyjną, dla potencjalnych oferentów propozycję. Jednak fakt zdobycia Pucharu Polski w roku ubiegłym poniekąd obliguje nas do podjęcia próby organizacji turnieju finałowego. Sądzę, że mając atut własnej hali i naszych kibiców nie bylibyśmy bez szans na obronę pucharu – konkluduje Bortliczek.

Jak dotąd żaden z klubów LSK nie wydaje się być zainteresowany organizacją trzydniowego turnieju. Nieoficjalnie mówi się o przystąpieniu do konkursu ofert klubów z Bydgoszczy i Muszyny. O werdykcie Ligi Siatkówki Kobiet zadecyduje organizacyjno-finansowa jakość przedstawionych propozycji.Pewny jest termin: 20-22.04.br. i udział w turnieju ośmiu zespołów. Prawo gry o zaszczytne trofeum wywalczyły w eliminacjach zespoły: BKS Aluprof (obrońca PP), Muszynianki/Fakro Muszyna, kaliskich Winiar, Nafty-Gaz Piła, Dialog Gwardii Wrocław, Energi Gedanii Gdańsk, IDM SA Swarzędzkich Mebli AWF Poznań i Centrostalu Focus Park Bydgoszcz. Triumfatora wyłoni formuła tzw. systemu pucharowego.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved