Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po meczu Jastrzębski Węgiel – Resovia Rzeszów

Wypowiedzi po meczu Jastrzębski Węgiel – Resovia Rzeszów

To był zły weekend dla jastrzębian. Wicemistrz Polski przegrał gładko z Resovią Rzeszów. Na pomeczowej konferencji prasowej zawodnicy oraz trenerzy nie szczędzili mocnych słów.

Jan Such (trener Resovii):

Jestem szczęśliwy, ponieważ to zwycięstwo przyszło po naszej bardzo dobrej grze. Po przegranej ze Skrą poważnie między sobą porozmawialiśmy. Wtedy za bardzo chcieliśmy wygrać i dlatego mecz był nerwowy. Dzisiaj było inaczej. Dobrze zagrywaliśmy a także skutecznie graliśmy środkiem. Widać, że Pliński i Kadziewicz są przemęczeni. Muszę pochwalić Pilarza za rozegranie, generalnie w naszej drużynie jest ogromna rywalizacja, ale pozwala nam grać zespołowo. Do wielkiej czwórki nam mimo to daleko, ale nie zamierzamy się poddać bez walki.Ryszard Bosek ( trener Jastrzębia):

Trzeba pogratulować Resovii bo tylko oni dzisiaj grali. Próbowaliśmy dzisiaj dorównać im kroku, ale w żadnym elemencie nam się to nie udało. Mojej drużynie po meczu z Olsztynem puściły nerwy ponieważ zagraliśmy dzisiaj na jakieś 30% tego co prezentujemy na treningach. Przede wszystkim w elemencie zagrywki. Musimy popracować nad charakterem ponieważ nie może być tak, że cały zespół boi się grać tym bardziej, że u nas dużej konkurencji nie ma. Starsi muszą wziąć na siebie odpowiedzialność, bo mamy w zespole wiele młodzieży. Dzisiaj najlepiej zagrał Michał Kamiński. Musimy poprawić psychikę, bo jeśli nie, to jako trener poniosę za to odpowiedzialność.

Daniel Pliński (kapitan Jastrzębia):

Trzeba jasno powiedzieć, że dzisiejsze spotkanie nam nie wyszło, naszym największym problemem jesteśmy my sami teraz. Muszę przeprosić naszych kibiców i trenerów, bo to my gramy na boisku nie oni, więc nie należy nigdzie szukać winnych poza nami. Zagraliśmy tragicznie, nawet gdybyśmy wygrali trzeci set, to byłoby to nie fair, bo my się tylko dzisiaj broniliśmy. To nie wina zmęczenia, raczej psychiki.

Grzegorz Pilarz (kapitan Resovii):

Naszym kluczem do sukcesu dzisiaj była dużo mniejsza ilość błędów niż w poprzednich spotkaniach. Przede wszystkim z piłek w kontratakach. Zagraliśmy w każdym elemencie równo i dlatego myślę, że zasłużyliśmy na ten wynik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved